prf

ProgRockFest 2022

Wakacje w pełni, słońce świeci, a ProgRockFest zbliża się wielkimi krokami. Po raz drugi w swojej historii festiwal odbywać się będzie we wrześniu. Końcówka lata upłynie na Mazowszu pod znakiem wspaniałego rocka progresywnego.

Perypetie po pandemiczne, problemy gospodarcze oraz wojna za naszą wschodnią granicą zmuszają nas, organizatorów do ograniczania działań a co za tym idzie przygotowywania wydarzeń w okrojonym zakresie. Tak też jest z ProgRockFest. Tegoroczna edycja będzie jednodniowa, ale nie zabraknie wielkich nazwisk.

Gwiazdą PRF2022 będzie David Cross Band, którego liderem jest jak sama nazwa zespołu wskazuje David Cross, którego najbardziej znamy z zespołu King Crimson z którym nagrał m.in. rewelacyjny album Larks’ Tongues in Aspic! Specjalnie dla nas przyleci z zespołem prosto z Wielkiej Brytanii.

7. Edycja Festiwalu Rocka Progresywnego to cztery koncerty. Otwarcia dokona Fren, który nie boi się wypełniać swych długich, wielowątkowych kompozycji emocjonalnymi pejzażami. Drugi koncert to występ Metafox. Jak sami twierdzą to muzyka z pogranicza modern fusion, gitarowe granie, przestrzeń i elektronika. The Adekaem zagra koncert tuż przed gwiazdą wieczoru z mieszanką klasycznego rocka i jazz-rocka inspirowanego progresywnym i psychodelicznym rockiem lat 70-tych.

Oczywiście festiwal to szereg wydarzeń towarzyszących i transmisja na żywo (ProgRockL!ve). Szczegóły, opisy, jak zdobyć wejściówki, jak otrzymać akredytacje dziennikarską to wszystko już niebawem znajdziecie na stronie festiwalowej i w mediach społecznościowych.

Legionowo Live Art zyskał także nowego partnera, jakim jest Kubica Production. O tym również będziemy już niebawem informować.

Festiwal to Wy, bo bez Was, wiernych fanów to wydarzenie by nie było tym czym jest, ale również należy pamiętać o ważnych partnerach jakimi są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Legionowo i Starosta Legionowski.

Bądźcie z nami i śledźcie naszą stronę i profile na FB i Instagramie.

Dodaj komentarz