292222049 7667361836667376 5845798717651547006 n

Piknik z Produktem Polskim

Zapraszamy na Bitwę Regionów towarzyszącą Piknikowi z Produktem Polskim. Odbędzie się ona 9 lipca w godzinach 14.00-18.00 na placu przy ulicy Groszkowskiego/Pułku Radio w Zegrzu. Tego dnia odbędzie się I etap konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Piknikowi towarzyszyć będą lokalne występy, pokazy wozów strażackich, wojskowych, policyjnych, animacje dla dzieci, stoiska promocyjne i gastronomiczne.

Informacja od organizatorów:

Latem w całej Polsce odbywają się Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM, których organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Bogate programy pikników, obfitujących w szereg atrakcji, w tym występy zespołów ludowych, animacje, pokazy Straży Pożarnej, konkursy tematyczne, warsztaty rękodzielnicze, a także znakomite potrawy ukazujące bogactwo kulinarne każdego regionu sprawiają, że inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem osób odwiedzających.

Podczas wydarzeń odbywa się I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Bitwa Regionów”. Gospodynie z kół gospodyń przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy regionalne charakterystyczne dla regionu działania KGW. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny, ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznaje im odpowiednią punktację. W ten sposób Koła Gospodyń Wiejskich zajmują miejsca w rankingu wojewódzkim. Do półfinału przechodzi maksymalnie 10 zespołów z danego województwa, które zdobyły największą liczbę punktów.

Dodaj komentarz