x42254.jpg.pagespeed.ic .8zog5qmdVc

Niedzielne Spotkania z Bajką „Koziołek Matołek i Językowa Łamigłówka”

MOK Legionowo zaprasza na spektakl Teatru Prima pt. „Koziołek Matołek i Językowa Łamigłówka”.

Bilety: 16 zł – dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

Tekst, scenariusz i reżyseria: Jarek Gmitrzuk
Występują: Ewa Dobrowolska i Jarek Gmitrzuk
Dekoracje: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Oprawa Muzyczna: Tomasz Bieliński

„Koziołek Matołek i Językowa Łamigłówka” to interaktywne przedstawienie teatralne, (stworzone na podstawie autorskiego tekstu Jarek Gmitrzuk), dzięki któremu chcemy zwrócić uwagę małego odbiorcy na to, jak ważne i potrzebne w naszym codziennym życiu jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym. Poszerzenie wiedzy na temat różnorodności i bogactwa polskiego języka, jego odmian, regionalizmów. To również zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane błędy i wspólne szukanie rozwiązań, które pomagają ich unikać.
Forma interaktywnego przedstawienia teatralnego, w którym dzieci śledzą przygody nieporadnego Koziołka Matołka ( kultowa postać w świecie polskich, niestety często już zapominanych i pomijanych bajek) uczącego się ludzkiej mowy i poznającego realne korzyści wynikające z posługiwania się prawidłową polszczyzną jest doskonałym sposobem na to, by w formie mądrej, sugestywnej, a czasami śmiesznej i wzruszającej historii przekazać dzieciom zaplanowane treści.
Pożądany efekt wzmocni profesjonalna oprawa artystyczna przedstawienia: muzyka, scenografia, dynamiczna i interaktywna gra aktorów, którzy angażują najmłodszą publiczność w szukanie rozwiązań i wspólne zmagania z napotkanymi problemami. Taka sytuacja rozbudza wyobraźnię odbiorców, pobudza ich do działania i przynosi satysfakcję z prawidłowo wykonanych zadań. Interaktywna forma widowiska zapewnia również świetną zabawę.

Czas trwania: 50 min

Dodaj komentarz