„Muzyczna podróż w świat filmu” – koncert muzyki filmowej

28 marca odbędzie się największe wydarzenie w kalendarzu światowej kinematografii – 94. ceremonia wręczenia Oscarów. W jej trakcie wręczone zostaną również nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszą muzykę i najlepszą filmową piosenkę – obie przyznawane od 1934 r. Z tej okazji, kilka dni później – w piątek 1 kwietnia, zapraszamy do Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie na wyjątkowy wieczór z kwartetem Ad libitum Quartet, który zabierze nas w świat przebojów muzyki filmowej! Przed i po spektaklu prowadzona będzie zbiórka publiczna „Gmina Wieliszew Solidarna z Ukrainą”.

Muzyka filmowa znajduje wielu zwolenników. Filmowe piosenki szturmują listy przebojów, popularnością cieszą się stacje radiowe grające muzykę filmową. Nie brakuje wielkich koncertów, w trakcie których słynne tematy filmowe wykonują uznane orkiestry symfoniczne. Postanowiliśmy na taki koncert – w kameralnej wersji na kwartet – zaprosić mieszkańców Gminy Wieliszew i wszystkich miłośników muzyki filmowej. W jego trakcie usłyszymy piosenki oraz tematy muzyczne znane z filmowych przebojów, jak i mniej popularnych obrazów wspaniale zilustrowanych muzycznie. Wystąpią: Marcin Snokowski – akordeon, Małgorzata Pniak – skrzypce, Adam Przybylski – kontrabas, Łukasz Nowak – prowadzenie. Zapraszamy!

Koncert oraz wszystkie kolejne wydarzenia kulturalne i sportowe w Gminie Wieliszew organizowane w najbliższym czasie (do 30.06.2022 r. z możliwością przedłużenia) będą okazją do wsparcia Ukrainy i Ukraińców – także przebywających w Polsce. W tym celu zarejestrowaliśmy zbiórkę publiczną pod nazwą „Gmina Wieliszew Solidarna z Ukrainą”. W trakcie wydarzeń pojawią się wolontariusze wyposażeni w puszki, do których zbierać będziemy datki.

Dodaj komentarz