sonata 600

Kino Otwarte – „Sonata”

7 kwietnia, godz. 19.00
Kino Helios, Legionowo, ul. Piłsudskiego 31C
Kino Otwarte
dramat biograficzny „Sonata”

Z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu Powiatowa Instytucja Kultury zaprasza na kwietniowy pokaz specjalny w KINIE OTWARTYM!
Obejrzymy wspólnie film będący laureatem Nagrody Publiczności FPFF w Gdyni, dramat biograficzny „Sonata”, ukazujący życie utalentowanego muzyka Grzegorza Płonki, zwanego Beethovenem z Murzasichla, u którego początkowo niesłusznie zdiagnozowano autyzm.
Michał Sikorski, filmowy Grzegorz Płonka, otrzymał za swój aktorski debiut w „Sonacie” nagrodę na FPFF w Gdyni. W role rodziców głównego bohatera wcielili się Małgorzata Foremniak i Łukasz Simlat.
„Ktoś powiedział, że Sonatę wyróżniają lekkość, humor i wielka czułość. Ja myślę, że coś więcej: głęboki personalizm, wrażliwość i ukazanie świata z perspektywy jednego, konkretnego, odrzucanego człowieka. Dla tego typu filmów warto w tym marnym, niepewnym czasie udać się do kina”.
(z recenzji Damiana Jankowskiego dla Filmweb)

Gościem rozmowy po seansie będzie Sylwia Dylewska – psycholog dzieci i młodzieży, pracująca z pacjentami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15 od 28.03.2022 r. od godziny 17.00.

Dodaj komentarz