x42301.jpg.pagespeed.ic .YDs9sBXCBD

Ekonomia społeczna ekonomią nowych możliwości

Stowarzyszenie BORIS zaprasza do udziału w otwartej dyskusji online na temat ekonomii społecznej „Ekonomia społeczną ekonomią nowych możliwości” w dniu 24 listopada 2022 w godz. 10:30-14:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, spotykamy się na platformie zoom/qiqochat.

Zapraszamy: samorządy, instytucje pomocy społecznej, podmioty ekonomii społecznej, każdą osobę zainteresowaną ekonomią społeczną.

Moment, w jakim znajduje się obecnie ekonomia społeczna, m.in. wejście w życie ustawy o ekonomii społecznej, nowy okres wydatkowania funduszy unijnych, daje możliwości wszystkim tym środowiskom, które chcą rozwijać prowadzone już działania z zakresu ekonomii społecznej lub zakładać nowe przedsiębiorstwa społeczne widząc, tym nurcie ekonomii, duży potencjał do rozwoju swojej społeczności/podmiotu.

Formuła otwartej dyskusji (open space) daje możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami i osiągnięciami, zobaczenia, jak inni wdrażają ekonomię społeczną, zainspirowania się ciekawymi rozwiązaniami, poszukania odpowiedzi na ważne pytania.

Nie chcemy za Ciebie decydować, na jaki temat będzie to spotkanie. Podczas spotkania możesz zaproponować do rozmowy każdy temat, który Cię interesuje.

Możliwe tematy rozmów, m.in.:

  • ustawa o ekonomii społecznej – co nowego dla samorządów i dla podmiotów ekonomii społecznej,
  • deinstytucjonalizacja usług społecznych,
  • wdrażanie rozwiązań z zakresu ekonomii społecznej do samorządowej polityki publicznej,
  • przykłady przedsięwzięć prowadzonych przez podmioty ekonomii społecznej – wymiana doświadczeń.

E-mail do kontaktu: kasias@boris.org.pl

źródło: Stowarzyszenie BORIS

Dodaj komentarz