Zegrze w rankingu najpiękniejszych jezior!

Wiele osób lubi wypoczynek nad jeziorem. Nic dziwnego – w Polsce nie mamy najmniejszych powód do narzekań w tej kwestii. W naszym kraju znajduje się mnóstwo różnorodnych jezior, zachwycających przepięknymi krajobrazami, ukształtowaniem linii brzegowej, kuszących rozmaitymi możliwościami wodnych rozrywek i dających obietnicę wspaniałego relaksu.

Magazyn Travelist opublikował subiektywną listę najpiękniejszych jezior w Polsce. Jak się okazało Jezioro Zegrzyńskie znalazło się na wysokiej czwartej pozycji, wyprzedzając nawet mazurskie jeziora.

Nic dziwnego – „Zegrze” w każdy letni weekend przyciąga tysiące mieszkańców stolicy i jej okolic, jednak każdy znajdzie tu coś dla siebie – od plaż w Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie po wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych, szkoły windsurfingu i żeglarstwa czy knajpki z widokiem na zachodzące słońce. Choć przejrzystość wody nie jest zbyt duża (niektórzy pamiętają opowieści o zegrzyńskim potworze, „Paskudzie”, która miała się żywić nieczystościami z zalewu), jej jakość jest regularnie badana i zwykle nie ma problemów z dopuszczeniem jej do użytku.

 

Źródło: travelist.pl, tvn24.pl
Zdjęcie: tvn24.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn