Odłóż telefon i żyj!

Podczas środowego poranka (06.07) przy przejściach dla pieszych zlokalizowanych w Legionowie na ulicy Józefa Sowińskiego pojawiły się wymalowane na biało napisy o treści „Odłóż telefon i żyj”. Jest to akcja zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z przechodzenia przez ulice i ścieżki rowerowe pieszych wpatrzonych w ekrany telefonów.

Akcja została wsparta przez Urząd Miasta Legionowo, który wraz z wykonawcą ścieżek rowerowych w tym miejscu zrealizował pomysł zgłoszony przez stowarzyszenie.

W planach jest umieszczenie takich ostrzeżeń w kolejnych lokalizacjach.

Podjęta przez nas inicjatywa ma zadziałać na świadomość wszystkich tych, którzy są uczestnikami ruchu drogowego, a czasami nie zdają sobie z tego sprawy. Piesi, dochodząc do przejścia, powinni zachować taką samą, jeśli nie większą ostrożność jak kierowcy w tym miejscu. Zmiana prawa i pierwszeństwo pieszych na przejściach nie rozwiązuje wszystkich problemów. Hasło ma przypominać, że nawet mając pierwszeństwo należy zachować ostrożność, zwłaszcza, że wiele młodych osób przechodząc przez ulicę wpatruje się w ekrany telefonów – wskazuje Rafał Florczyk, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”.

Akcja „Odłóż telefon i żyj” pojawiła się w ostatnich latach na terenie różnych miast w Polsce.

Źródło: legionowo.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn