Zakończenie naboru w pierwszej edycji konkursu Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich!

3 lipca 2022 r. upłynął termin zgłaszania pomysłów na realizację inicjatyw dla społeczności lokalnej powiatu legionowskiego w ramach konkursu Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich, edycja 2022.

Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich to pierwszy w powiecie legionowskim konkurs dla aktywistów i grup nieformalnych chcących zrealizować swoje pomysły na poprawę jakości życia mieszkańców powiatu, integrację sąsiedzką i wspólne spędzanie wolnego czasu. Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Dobra Fala w ramach projektu „Przewodnik aktywności społecznej. W krainie Jeziora Zegrzyńskiego”. Projekt finansowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

W tegorocznej, premierowej edycji konkursu pomysły mogły zgłaszać grupy nieformalne liczące minimum 3 osoby. Planowane inicjatywy mogły mieć charakter animacyjny, towarzyski, kulturalny, ekologiczny, artystyczny, krajoznawczy, sportowy, patriotyczny, historyczny lub poprawiający estetykę otoczenia. Łącznie grupy zgłosiły 6 pomysłów! Projekty pochodzą z całego powiatu legionowskiego!

Przesłane w tegorocznej edycji konkursu pomysły miały różnoraki charakter. Dużą wartością wszystkich jest jednak to, że ich wspólnym mianownikiem jest chęć angażowania społeczności lokalnej, mieszkańców, większych grup nieformalnych do realizacji wspólnych działań. Zgłoszone pomysły mają zarówno charakter integracyjny i skupione są na wspólnym spędzeniu czasu wolnego, jak również angażują mieszkańców w działania na rzecz pielęgnowania tradycji czy historii wsi, gminy, regionu. W konkursie zgłoszono również działania promujące wiedzę wśród mieszkańców na temat miejsca, w którym mieszkają i żyją.

W kolejnych dniach przedstawimy Wam wszystkie zgłoszone w ramach konkursu Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich pomysły, abyście mogli się z nimi zapoznać i wziąć udział w głosowaniu!

To od Was będzie zależało, które z pomysłów dostaną dodatkowe środki na realizację swoich pomysłów! Chcemy razem z wami wspólnie nagrodzić najfajniejsze pomysły.

W przyszłym tygodniu ruszamy z głosowaniem na naszym fanpage’u Dzieje Się – Powiat Legionowski! Głosowanie potrwa 30 dni. Jeśli uważacie, że te pomysły są fajne i mają wpływ na integrację różnych grup społecznych w naszym regionie weźcie udział w głosowaniu! W trakcie głosowania planowane są konkursy z nagrodami, zatem śledźcie naszą stronę!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn