Czas na plażę!

Mamy już lato! Również pogoda zaczyna nas na dobre rozpieszczać słońcem i wysoką temperaturą. Wielu z nas z pewnością marzy o położeniu się na kocyku, na piachu, tuż nad wodą, żeby w razie konieczności schłodzenia się zamoczyć nóżki. Zapraszamy Was więc na plaże okolic Jeziora Zegrzyńskiego…

Oczywiście najbardziej polecamy plaże strzeżone, gdzie możemy zażyć kąpieli, ponieważ nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To na tych plażach regularnie badana jest jakość wody przez Powiatową Sanitarną Stację Epidemiologiczną. Są to:

Dzika plaża w Nieporęcie:

„Dzika Plaża” w Nieporęcie, położona przy południowym wybrzeżu Jeziora Zegrzyńskiego, to najchętniej odwiedzane przez turystów i mieszkańców miejsce. Piękna szeroka plaża, malownicze alejki spacerowe, tereny zielone, plac zabaw dla dzieci i siłownia na świeżym powietrzu oraz drewniane molo przyciągają nie tylko plażowiczów, ale również miłośników sportów wodnych. Plaża wyposażona jest w pełne zaplecze sanitarne, w bezpośrednim sąsiedztwie wody znajdują się także natryski. Na wypoczywających aktywnie czeka wypożyczalnia rowerów, skuterów wodnych oraz kajaków, jest to również doskonałe miejsce do uprawiania windsurfingu. Nad bezpiecznym korzystaniem z kąpieliska czuwają ratownicy WOPR. Zimą miłośnicy sportów zimowych mogą na zamarzniętej tafli uprawiać snowkite i jazdę na bojerach.

Plaża przy ul. 600-lecia w Wieliszewie:

Rozbudowywana od kilku sezonów jedna z największych i najładniejszych publicznych plaż nad Jeziorem Zegrzyńskim. Odbywają się tu m.in. amatorskie mistrzostwa Zalewu Zegrzyńskiego w siatkówce plażowej oraz plażowe maratony filmowe. Ta część Jeziora Zegrzyńskiego to również z racji małego ruchu turystycznego i względnego spokoju na wodzie – raj dla wędkarzy.

Poza wytyczonym i strzeżonym kąpieliskiem znajdują się tu także plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, stoły do tenisa stołowego oraz gry w szachy, jak również zaplecze gastronomiczne. Zorganizowany został także duży parking oddalony o 5 minut spacerem od plaży, gdzie z powodzeniem można zostawić auto.

Plaża Miejska w Serocku:

Plaża w Serocku wraz z molem, przystanią i zapleczem sanitarnym dzięki dogodnym połączeniom lądowym i wznowieniu rejsów z Warszawy do Serocka i rejsów po Jeziorze Zegrzyńskim, stała się bardziej dostępna dla mieszkańców gminy i turystów. Jej położenie w pobliżu rynku, połączenie ze stworzonym Bulwarem Nadnarwiańskim i siecią szlaków pieszo-rowerowych (o łącznej długości 88,6 km) o charakterze turystyczno-krajoznawczo-edukacyjnym, na których  znajdują się zabytkowe obiekty o znaczeniu historycznym, świadczy o wykorzystaniu  naturalnych cech krajobrazu, ukształtowania terenu i spuścizny historycznej, do stworzenia doskonałych warunków rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów.

W sezonie letnim plaża tętni życiem, dając możliwość czynnego i biernego odpoczynku. Boiska do siatkówki i koszykówki, leżaki, stoły do szachów i tenisa, wodny plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna i molo z przystanią stanowią ciekawą ofertę na weekend, urlop, wakacje.

Szereg przedsięwzięć kulturalnych i sportowych odbywających się zgodnie z wypracowanym Gminnym Kalendarzem Imprez jest dodatkową atrakcją.

Jeśli natomiast macie ochotę na plażowanie, ale bez kąpieli, możecie wybrać jedną z niestrzeżonych plaż w okolicach Jeziora Zegrzyńskiego. Pamiętajcie jednak, że tam kąpiel jest zabroniona!

Plaże niestrzeżone i miejsca do plażowania możecie znaleźć m. in:

Źródło: nieporet.pl, wieliszew.pl, serock.pl,

Zdjęcia: nieporet.pl, wieliszew.pl, serock.pl, gazetapowiatowa.pl, zalewzegrzynski.pl, moi-mili.pl,

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn