Limonki w Legionowie

Z pewnością wielu z Was zauważyło, że niedawno na legionowskich ulicach pojawiły się nowe, dostępne dla wszystkich środki transportu – elektryczne hulajnogi Lime.

Hulajnogi, którymi już można się poruszać po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Dzięki temu można cieszyć się jazdą każdego dnia. Poza tym, co jest niezwykle ważne, używając tej bardzo wygodnej formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami, pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć.

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR.

Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie!

Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi. Jednak dla wszystkich chcących skorzystać z tych pojazdów przypominamy 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Wszelką potrzebną pomoc, która jest dostępna 24/7, można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji.

Niespodzianka!

Na start Lime przygotował dla Was promocję! Z kodem CZESCLEGIONOWO nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10 minutowy przejazd (kod ważny do 5 kwietnia, bądź wyczerpania limitu).

Źródło: legionowo.pl
Zdjęcie: www.li.me

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn