1% lokalnie! Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzeszewie

Kontynuujemy nasz cykl 1% lokalnie, w ramach którego chcemy zaprezentować działalność organizacji pożytku publicznego, na rzecz których możemy przekazać 1% naszego podatku. Dziś zapraszamy do Skrzeszewa – to tam siedzibę ma Ochotnicza Straż Pożarna, której członkowie są bohaterami każdego dnia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzeszewie została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w 2002 r., swoją działalność prowadzi jednak już 96 lat. Jej głównym celem, jak każdej jednostki pożarniczej jest prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom oraz branie udziału w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń.

To właśnie strażacy ochotnicy dostępni są na każde wezwanie, od pomocy z usunięciem gniazda os, poprzez wsparcie w ratowaniu ofiar wypadków drogowych, aż po gaszenie pożarów. Ponadto członkowie OSP Skrzeszew:

– zabezpieczają bezpieczeństwo uczestników imprez masowych organizowanych na terenie Gminy Wieliszew,
– prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa drogowego i sprawności fizycznej dla dzieci i młodzieży,
– usuwają skutki wypadków drogowych (np. plam ropopochodnych zagrażającym bezpieczeństwu na drodze),
– usuwają skutki nawałnic,
– pomagają mieszkańcom ratować zwierzęta,
– organizują życie społeczne wokół strażnicy, integrując w ten sposób mieszkańców swojej bezpośredniej okolicy i gminy,
– działają na rzecz potrzebujących – obecnie prowadząc zbiórkę darów na rzecz mieszkańców Ukrainy dotkniętej wojną.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie od kilku lat zrzekają się ekwiwalentu za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych na potrzeby własnej jednostki. Za te pieniądze kupują różnego rodzaju wyposażenie, sprzęt oraz przeprowadzają remonty, również terenów wspólnych. Kiedy mieszkańcy Gminy postanowili zorganizować zbiórkę środków na wsparcie wszystkich wieliszewskich OSP, jednostka ze Skrzeszewa, solidarnie z pozostałymi postanowiła przekazać zebraną kwotę na rzecz Ukrainy.

O Strażakach Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie mówią: Bez nich byłoby trudno. Zawsze są tam, gdzie potrzebna jest pomoc. W nocy i za dnia.
Ich odważne działania oraz bieżące akcje możemy śledzić na fanpage’u: OSP Skrzeszew Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzeszewie

Nasz 1% pomoże doposażyć jednostkę, a co za tym idzie, ułatwić strażakom przeprowadzanie akcji ratowniczych. Nie zwlekaj – Twój 1% może uratować komuś życie!

Aby przekazać 1% podatku na rzecz OSP w Skrzeszewie, w zeznaniu podatkowym należy wpisać:
KRS 0000116212
Cel szczegółowy:
Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzeszewie,
05-124 Skrzeszew, ul. Kościelna 78

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn