Legionowo Live Art

Dane kontaktowe:
ul. Norwida 10
05-120 Legionowo

tel.
e-mail: mikolaj.madejak@gmail.com
www: progrockfest.pl

Legionowo Live Art to projekt, który powstał w 2012 roku z myślą o kreowaniu niekomercyjnych kulturalnych działań. Jest to próba pokazywania sztuki Legionowa i dla Legionowa. Dzięki dobrej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Legionowie udało się zrealizować kilka projektów:
– ProgRockFest. Festiwal Rocka Progresywnego. Do chwili obecnej odbyły się dwie edycje. Festiwal odbywa się pod koniec marca. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: www.progrockfest.pl
–  CoffeetowJazz – Był to cykl koncertów jazzowych w oparciu o małą scenę kawiarni Coffeetown w Legionowie.
W kameralnym otoczeniu książek, kawy i herbaty płynęły dźwięki muzyki. Mieliśmy okazję gościć przez trzy wieczory Krzysztofa Ścierańskiego (jednego z najlepszych basistów jazzowych), Trio – Skrzypiec, Pendowski, Biliński oraz Albert & King Guitar Duo. To był 2012 rok.
– DżeziJazz – Czyli Wiosenne okolice Improwizacji. 2013 rok przynosi kolejne wydarzenie muzyczne. Dwa dni muzyki wysokiej klasy. M.A.K. Trio Akustyczne, Krzysztof Ścierański oraz Pendofsky i Witold Janiak Trio z projektem Cinema Meets Jazz.
– TFN – Zołza – Maj 2014. Pokaz przedpremierowy spektaklu teaTru Form niewymyślNych – Zołza. Jest to czarna komedia, w której bohaterki kochają tego samego mężczyznę. Zwyczajna na pozór zazdrość przeradza się w ogromną nienawiść. Zemsta obnaża makabryczną tajemnicę. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Nie wiadomo co jest prawdą, a co fikcją. Spektakl osiągnął wielki sukces. Każde wystawienie miało pełną widownię. Co jest dużym osiągnięciem jak na teatr amatorski, który bez problemu wypełnia za każdym razem widownię na 250 miejsc.
Z uwagi na profil działalności non-profit Legionowo Live Art nie prowadzi regularnej działalności.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn