3…2…1…Start!

Po wielu tygodniach wytężonej pracy wszystkich członków Stowarzyszenia Dobra Fala z przyjemnością informujemy, że udało Nam się rozpocząć działalność zupełnie nowego na mapie powiatu legionowskiego portalu internetowego www.dziejesie-legionowski.pl.

Portalu zupełnie nowego, bo prezentującego nie tylko lokalne wydarzenia czy walory turystyczne i krajoznawcze regionu Jeziora Zegrzyńskiego, ale również promującego działalność na rzecz dobra wspólnego, zrównoważonego rozwoju i aktywności społecznej. Celem naszego portalu jest promocja aktywności społecznej i obywatelskiej oraz działalności organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, kół gospodyń wiejskich). Prezentowane na naszym portalu materiały pozwolą przybliżyć wartość działań na rzecz dobra wspólnego, których inicjatorem są często organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, czy lokalni aktywiści.

Będziemy prezentować i zachęcać do skorzystania z oferty wydarzeń i akcji realizowanych przez te organizacje i podmioty. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, z jak wielu usług realizowanych przez te organizacje korzystamy, np. uczęszczając na zajęcia sportowe organizowane przez kluby sportowe, czy pokazy teatralne stowarzyszeń artystycznych. Mamy nadzieję, że poszukując ciekawej oferty spędzenia wolnego czasu zwrócicie uwagę na działania realizowane przez lokalne organizacje pozarządowe, które często oferują bardzo ciekawe, nietuzinkowe i wartościowe inicjatywy.

Na naszym portalu znajdziecie m.in.

  • informacje na temat akcji i wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych z powiatu legionowskiego,
  • artykuły na temat działań realizowanych przez organizacje pozarządowe na rzecz społeczności lokalnej, mieszkańców i zrównoważonego rozwoju regionu,
  • propozycje ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu w krainie Jeziora Zegrzyńskiego,
  • bazę organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu legionowskiego, z krótką informacją na temat ich oferty,
  • konkursy i inicjatywy na rzecz promocji aktywności społecznej i obywatelskiej.

Liczymy, że nasze działania nie tylko zwiększą świadomość mieszkańców naszego powiatu na temat roli organizacji pozarządowych w działaniach na rzecz dobra wspólnego, ale być może zachęcą ich do aktywniejszego włączenia się w tego typu inicjatywy, choćby poprzez wolontariat.

Zachęcamy do śledzenia informacji prezentowanych na naszym portalu. Będziemy na bieżąco prezentować nowe artykuły, inicjatywy i wydarzenia. Mamy nadzieję, że treści, które na nim znajdziecie zainteresują Was i zachęcą do większego zaangażowania się na rzecz krainy Jeziora Zegrzyńskiego i jego mieszkańców.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn