Ferie 2022

Choć za oknem tego nie widać to mamy zimę, a zatem również czas ferii zimowych. W województwie mazowieckim trwają one od 31 stycznia do 13 lutego i na ten czas wiele instytucji przygotowało ofertę zajęć, spotkań i wydarzeń dla dzieci i młodzieży, ale również ich rodziców. W działania realizowane przez instytucje samorządowe z powiatu legionowskiego włączyły się również organizacje pozarządowe.

Tegoroczna oferta instytucji samorządowych i lokalnych organizacji pozarządowych jest bardzo bogata i obejmuje zarówno zajęcia sportowe, jak i artystyczne czy kulturalne. Naszym zdaniem każdy z Was znajdzie coś dla siebie, jak i dla naszych najmłodszych.

Oto krótki przegląd ciekawych wydarzeń i atrakcji przygotowanych przez samorząd we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

W Legionowie, jak co roku ruszyła Akcja Zima. Miejskie instytucje przygotowały bogatą ofertę zajęć sportowych, kulturalnych i edukacyjnych. W Arenie Legionowo młodzi fani sportu będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach z koszykówki, czy piłki ręcznej. Zajęcia poprowadzą zawodnicy klubu KS Legion Legionowo i KPR Legionowo. Organizacje te zawsze chętnie włączają się w działania promujące sport i zdrowy tryb życia. Również w Arenie Legionowo zajęcia z samoobrony i taekwondo poprowadzi Fundacja Lupus, która od wielu lat działa w powiecie legionowskim na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

Fundacja Lupus zaprasza również na aktywne półkolonie zimowe w Skierdach. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach i treningach oraz wycieczkach i konkursach organizowanych w trakcie trwania całego turnusu.

Na zajęcia sportowe postawił również Klub Sportowy Spectrum Sportu, który organizuje w czasie ferii półkolonie. Codziennie od poniedziałku do piątku odbywać się będą zajęcia ze squasha, tenisa, badmintona czy tenisa stołowego oraz zabawy integracyjne i dodatkowe atrakcje.

Samorządowe instytucje kultury zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu na spotkania dzieci z bajarką i animatorką kultury – Anną Woźniak. Będzie to okazja do zapoznania się z lokalnymi przypowieściami, legendami i baśniami opowiadającymi o tym, co się wydarzyło dawno temu. Zajęcia poprowadzi jedna ze współzałożycielek artystycznej grupy Opowieści z Walizki, która prowadzi Fundację na rzecz Kultury WALIZKA. Będzie ich można posłuchać m.in. w Jabłonnie, Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie, czy w legionowskiej bibliotece.

Oferta ferii zimowych skierowana jest również do osób zainteresowanych sztuką i rozwojem swoich zdolności manualnych. Mogą one skorzystać z oferty Fundacji Wylepiarnia, która zaprasza dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe na zajęcia i warsztaty ceramiczne.

Natomiast, jeśli pasjonują Was podróże i przyroda, zapraszamy do „Cafe Pasja i Klubu Podróżnika” prowadzone przez Fundacja Pasja Życia s. Józefy Menendez. W najbliższą środę odbędzie się spotkanie dla dzieci z Legionowskim Wędrowcem, który opowie o fotografowaniu przyrody.

Jak widać lokalne organizacje pozarządowe chętnie włączają się w działania zmierzające do ciekawego i aktywnego zagospodarowania czasu wolnego w ferie zimowe dla dzieci, młodzieży oraz ich rodzin.

Jeśli chcielibyście bliżej poznać lokalnej organizacje zapraszamy do naszej bazy ngo.

Więcej informacji na temat oferty ferii zimowych 2022 w powiecie legionowskim znajdziecie poniżej:

https://legionowo.pl/a/akcja-zima-w-miescie-2022-kalendarz-wydarzen

https://www.bibliotekalegionowo.pl/opowiesci-o-czlowieku-ktory-szukal-skarbu/

https://www.facebook.com/fundacjalupus/

https://www.fundacjaartystycznawylepiarnia.pl/

https://www.facebook.com/kslegionlegionowo

https://www.spektrumsportu.pl/polkolonie-2/

 

fot. Zima zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn