Aktywności dla seniorów ~ tężnia solankowa w Nieporęcie

Nieporęcka tężnia solankowa, położona na ternie kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Nieporęt Pilwa została uroczyście otwarta 11 czerwca 2022r. Od tej pory każdy z Nas może korzystać z jej właściwości leczniczych. Tężnia poprzez uwalnianie do powietrza takich mikroelementów jak wapń, magnez, jod, potas, brom, żelazo i sód dostarcza nam zasób zdrowotnych pierwiastków, stwarzając przy tym klimat nadmorskich uzdrowisk. Warto jednak pamiętać, że z jej dobrodziejstw nie powinny korzystać osoby cierpiące na nowotwory i choroby serca.

To już ostatnie dni działania tężni solankowej w Nieporęcie. Zakończenie sezonu planowane na koniec miesiąca - legio24.pl

Zdjęcie przedstawia tężnie znajdującą się w Nieporęcie

Pod wiatą tężni znajdują się zbiorniki z solanką oraz niecka. Obiekt ten został umieszczony pośród drzew, nieopodal wód Zalewu Zegrzyńskiego. Obok konstrukcji umieszczone zostały ławki oraz leżaki, na których można odpocząć i zażyć dobroczynnych dla zdrowia inhalacji. Wpływają one korzystnie na zdrowie w przypadku chorób płuc, oskrzeli, zatok, alergii, nerwic, nadciśnienia tętniczego. Korzystanie z tej formy terapii, leczenia należy wcześniej uzgodnić z lekarzem (przeciwwskazania). Jednorazowe korzystanie z seansu inhalacji solanką należy ograniczyć do 45 minut. Szybkie dotarcie do tężni zapewnia bliskość położenia drogi wojewódzkiej nr 631 (trasa Warszawa – Nieporęt).

Dodatkowym atutem tego miejsca są inne atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe takie jak stacja do ćwiczeń street workout, zewnętrzna siłownia, skatepark oraz plac zabaw.

Otwarcie placu zabaw i regaty w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa – Gmina Nieporęt

Zdjęcie przedstawia plac zabaw znajdujący się na ternie Portu-Pilwa.

Czyżby udało nam się znaleźć kolejne miejsca na rodzinną wyprawę za miasto?

Źródło informacji: https://jezioro.zegrzynskie.pl/wybierz-relaks/teznie/gminna-teznia-solankowa-w-nieporecie?fbclid=IwAR3tPnzQhPZKCKImVMZGdEXMi48rA608KAVWCEpYmiONCN_AJPAaHNbtRzM

Grafiki:
https://legio24.pl/pl/11_wiadomosci/737_nieporet/120276_nieporet-teznia-w-porcie-pilawa-juz-dziala.html

belka aktywni+

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn