Wolontariat Wytchnieniowy

Wolontariat Wytchnieniowy to program wspierania rodzin i bliskich osób z niepełnosprawnościami poprzez odciążenie ich w opiece nad dzieckiem lub inną osobą zależną, a także wsparcie w codziennych obowiązkach. Stowarzyszenie Mudita poszukuje osób, które są dyspozycyjne od dwóch dni w tygodniu po dwa dni w miesiącu (przez ok. 2h). Dzięki tym kilku godzinom spędzonym z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością, pozostali członkowie rodziny mogą odpocząć, załatwić dawno zaniedbane sprawy.

Organizatorzy chcieliby, aby przekaz dotarł do jak największej liczby osób, zarówno nowych wolontariuszy chętnych zaangażować się w projekt, jak i opiekunów osób z niepełnosprawnością, którzy potrzebują opieki wytchnieniowej. Po otrzymaniu zgłoszenia przydziela wolontariusza do konkretnej rodziny w zależności od rodzaju potrzebnego wsparcia. Zwracana jest również uwagę na to, aby była to osoba mobilna lub mieszkała blisko opiekuna.

Na co dzień Stowarzyszenie Mudita organizuje wsparcie wytchnieniowe, psychologiczne i informacyjne dla rodzin i bliskich osób z niepełnosprawnościami. Poza Wolontariatem Wytchnieniowym w obszarze działań organizacji funkcjonuje również między innymi: bezpłatny Telefon Zaufania oraz wsparcie prawne, organizowane są stacjonarne strefy relaksu dla mam z zabiegami pielęgnacyjnymi, masażami oraz opieką dla dzieci z niepełnosprawnościami w ramach Latającego Spa, a także prowadzone są grupy wsparcia online prowadzone przez psychologów, pedagogów i innych specjalistów.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami Stowarzyszenia na poniższej stronie: https://stowarzyszeniemudita.pl/

wwo

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn