Posprzątajmy leśne groby

W dniu 22 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi PCK Legionowo – Klub HDK PCK przy OR w Legionowie wraz z MDP OSP Legionowo organizuje społeczną akcję sprzątania leśnych grobów w rejonie jeziorka leśniczówka.
Osoby chętne do wzięcia udziału z nami w tym przedsięwzięciu prosimy o stawiennictwo przy szlabanie na ulicy Zakopiańskiej o godzinie 14:00 gdzie będzie oczekiwał na nich Wiceprezes naszego Oddziału Pan Tomasz Wiśniewski. Zapewniamy worki na śmieci oraz miłą atmosferę.
Rejon któremu tego dnia poświęcimy czas nie jest przypadkowy, ponieważ są to groby, których ekshumacje przeprowadzał Polski Czerwony Krzyż (PCK). W uszanowaniu Matki Ziemi, Zamordowanych oraz działalności Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz pamięci o zbrodniach wojennych Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Legionowskiego OSP postanowiła czynnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że godna wszelkiego podziwu postawa młodych strażaków przyciągnie spore grono wolontariuszy by razem z nami podkreślili w tym dniu pamięć o zamordowanych i lokalnej historii.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn