1,5% lokalnie – LWOPR

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe uzyskało samodzielność i osobowość prawną w 1999 roku, po likwidacji Stołecznego Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 27 listopada 2012 roku Minister Spraw Wewnętrznych decyzją numer DRiOL-NRGW-0272 -1/2012 wyraził zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego przez Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

L WOPR przejęło też majątek znajdujący się w dyspozycji ratowników na terenie powiatu legionowskiego. Obecnie liczy około 400 członków. Posiada bazę ratowniczą w Zegrzu Południowym przy ulicy Warszawskiej 39B.

W 2002 roku z inicjatywy ratowników LWOPR rozpoczęła działalność pierwsza w Polsce „Pływająca Karetka Pogotowia Ratunkowego”, dziś jej funkcje pełni nowoczesna łódź ratunkowa wyposażona zgodnie ze standardami karetki podstawowej, załogę stanowią sternik i dwóch ratowników medycznych z Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wodna karetka pełni służbę od 1 czerwca do 30 września w systemie 12 godzinnym od 9.00 do 21.00. Zespół karetki wodnej można wezwać wybierając 999.

W okresie letnim dyżury ratownicze pełnione są w systemie 24 godzinnym w Bazie Ratowniczo-Szkoleniowej w Zegrzu. Ratownicy czuwają także na plażach. Zimą w każdą sobotę i niedzielę o bezpieczeństwo dba wyspecjalizowana drużyna wyposażona w poduszkowiec ratowniczy.

Działalnością dodatkową legionowskiego WOPR jest zabezpieczanie imprez sportowych i rekreacyjnych, odbywających się na Zalewie Zegrzyńskim oraz organizacja szkoleń ratowników wodnych, na stopnie motorowodne i KPP.

Lubisz i umiesz dobrze pływać? Chcesz się czegoś nauczyć? A może szukasz niepowtarzalnej, rodzinno-przyjacielskiej atmosfery?

Wstąp do nas!

Legionowskie WOPR daje Ci to wszystko w jednym. Organizujemy kursy na stopnie ratownicze i motorowodne oraz szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

CZEKAMY NA CIEBIE!!!

Aby wesprzeć działalność Legionowskiego WOPR możecie przekazać im 1,5% swojego podatku. W zeznaniu podatkowym wpiszcie nr KRS:

0000232144

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn