1,5% lokalnie – Fundacja Promień Słońca

Podopiecznymi Fundacji “Promień Słońca” są osoby z niepełnosprawnościami, a szczególnie dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Fundacja jest inicjatorem i organizatorem Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego w ramach, których odbywają się konkursy, paraolimpiada, plenery malarskie, wystawy podopiecznych, konferencje naukowe, warsztaty witrażu i mozaiki i inne. Działa na rzecz zmiany wizerunku osób niepełnosprawnych, promuje dorobek, przybliża społeczeństwu dokonania naszych podopiecznych.

W roku kalendarzowym 2022 Fundacja zrealizowała albo wsparła kilkadziesiąt projektów dla podopiecznych w tym wycieczki różnego rodzaju konkursy, warsztaty. Z firmy HIPP Polska otrzymała towary i przekazali podopiecznym za kilkadziesiąt tysięcy złotych produkty spożywcze. Fundacja brała również aktywny udział w życiu społeczności lokalnej.  Zainicjowała II edycję projektu Okruchy czasu poświęconą  90. rocznicy PIERWSZEJ POLSKIEJ WYPRAWY POLARNEJ NA WYSPĘ NIEDŹWIEDZIĄ W projekcie brało udział udział 5 podopiecznych Fundacji. Nadal zabiega o pracę dla osób z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną i znaczną oraz zajmuje się  problemem mieszkań treningowych i wspieranych dla tej grupy osób. Fundacja była współorganizatorem VII Krajowych Warsztatów Witrażu i Mozaiki oraz XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego.

Otwórzcie serce dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i uczyńcie ich świat lepszym. Dzięki Waszemu wsparciu Fundacja będzie mogła zrealizować wiele wspaniałych projektów  dla swoich podopiecznych.

Aby wspomóc działania Fundacji, w zeznaniu podatkowym wpiszcie poniższy numer KRS:

0000226337

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn