Otwarcie lodowiska już wkrótce

Już od połowy grudnia br lodowisko miejskie rozpocznie swoją działalność. Jak zapowiada Spółka KZB Legionowo, dołożone zostaną wszelkie starania, aby miejska ślizgawka, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, była czynna już 14 grudnia.

Mimo konieczności oszczędzania, prezydent Smogorzewski zdecydował o uruchomieniu Lodowej Areny w tym sezonie. Lodowisko na stałe wpisało się w mapę aktywności Legionowian i jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

„Cieszę się, że udało nam się znaleźć sposoby oszczędzania pozwalające na uruchomienie lodowiska. Mam nadzieję, że spotkamy się licznie na Lodowej Arenie. Serdecznie zapraszam.”- mówi Roman Smogorzewski, prezydent miasta Legionowo.

Ustawa zobowiązująca do oszczędzania, postawiła przed wieloma podmiotami spore wyzwanie. Lodowisko zużywa bardzo dużo prądu, a ceny za energię wzrosły od ubiegłego roku trzykrotnie, dlatego pierwotnie zdecydowano się na jego nieuruchamianie. Jednak pod wpływem próśb mieszkańców wyrażających zainteresowanie tą formą aktywnego spędzania czasu zimą, znaleziono rozwiązanie, które pozwoli KZB wypełnić ustawowy obowiązek i jednocześnie otworzyć lodowisko.

O dalszych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: legionowo.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn