“Cenne z natury” – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Z okazji Dnia Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk, który obchodzimy 19 września zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie “Cenne z natury”. Konkurs jest organizowany przez Fundację Rzecz Społeczna w ramach projektu “W kole natury” www.wkolenatury.pl

Celem konkursu jest ukazanie cennych przyrodniczo miejsc, takich jak dzikie siedliska, ostoje przyrody, które znajdują się wokół nas, a często pozostają niezauważone, niedoceniane, a nawet niszczone. Bioróżnorodne łąki, pola, lasy i zagajniki, rzeki, potoki i stawy — wszędzie tam tętni życie. Pokażmy piękno naszej rodzimej przyrody, obudźmy wśród ludzi potrzebę zadbania o to, co cenne, ale bardzo kruche. Dzięki udziałowi w konkursie wiedza o tych wyjątkowych miejscach z Waszej okolicy nie zginie, a mieszkańcy będą mogli docenić piękno i wartość miejsca, w którym żyją.

Nagrodą w konkursie jest profesjonalna sesja zdjęciowa dla trzech Kół Gospodyń Wiejskich.

Konkurs polega na udokumentowaniu w dowolnej formie ważnego przyrodniczo miejsca w najbliższej okolicy. Zdjęcie dzikiej łąki, rysunek przedstawiający siedlisko ginących gatunków, które wymagają ochrony, opowiadanie o zagajniku, gdzie schronienie znajdują zwierzęta, obraz malowany haftem, a może coś innego? Forma nadesłanej pracy jest dowolna. Pokażcie nam, czym dla Was jest przyroda ukochanego miejsca. Ważne jest, aby do nadesłanych prac dołączyć opis, dlaczego ten teren jest wyjątkowy.

Prace można przesłać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej https://wkolenatury.pl lub pocztą tradycyjną na adres podany w regulaminie. Oprócz samej pracy w zgłoszeniu powinny znaleźć się informacje o autorce/autorkach pracy, Kole Gospodyń Wiejskich, a także miejscu, które stało się tematem pracy. Na zgłoszenia czekamy do 10 października.

Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 3. Koła, które je przesłały, otrzymają nagrodę w postaci przeprowadzenia profesjonalnej sesji zdjęciowej, w miejscu działalności, dla wszystkich chętnych członkiń oraz przekazanie kołu zestawu zdjęć w formie elektronicznej i drukowanej. Zdjęcia będą mogły być wykorzystywane przy promocji działalności koła — np. na stronie www, profilu Facebook, publikacjach, prezentacjach i in. prowadzonych przez KGW. Wszystkie koła, które wezmą udział w konkursie, otrzymają pamiątkowy dyplom w formie elektronicznej.

Przed zgłoszeniem do konkursu prosimy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie https://wkolenatury.pl/cenne, ponieważ wzięcie udziału jest równoznaczne z jego akceptacją.

Konkurs ma również za cel promowanie idei dbania o te niezwykłe miejsca w Waszym najbliższym otoczeniu. Zachęcajcie sąsiadów, rodzinę i znajomych, by zwrócili większą uwagę na przyrodę, która czeka kawałek od Was. Jednym ze sposobów może być opublikowanie przygotowanych przez Was prac konkursowych (zdjęć wraz z opisami) w mediach społecznościowych koła, sołectwa, gminy, parafii. To świetny pomysł na zaangażowanie młodzieży w działania KGW. Udostępniajcie posty dalej, prześlijcie je do nas – chętnie je wypromujemy, a wraz z nimi – Wasze koło. Możecie też przygotować plakaty. Zaproście do pomocy dzieciaki – na pewno chętnie się w to włączą. Powieście plakaty w widocznych miejscach – na tablicach ogłoszeń, przed budynkiem szkoły, gminy, ośrodka zdrowia. Dzięki takiej akcji więcej ludzi będzie świadomych, jak cenna jest przyroda w najbliższym otoczeniu. Zatroszczmy się o nią razem.

 

Źródło: witrynawiejska.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn