Sąsiedzka Ławeczka Pełna Uczuć

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Kałuszyńskie Smaki” w Kałuszynie zrealizowali już swój pomysł zgłoszony w ramach Aktywatora Inicjatyw Sąsiedzkich.

Ławeczka Pełna Uczuć to szczególne miejsce na mapie gminy Wieliszew. Jest symbolem pielęgnowania więzi międzyludzkich, ważnych dla rozwoju każdej społeczności. Kałuszyn, podobnie jak cała gmina Wieliszew, jest jednym z najbardziej zaludniających się miejsc w Polsce. Razem z przybyszami ze stolicy oraz innych części kraju pojawia się problem włączenia ich w społeczność oraz akceptacji „nowego” przez rodzimych mieszkańców.

Pomysłodawcy pragną, by Kałuszyn postrzegany był jako miejsce pozytywne i otwarte na ludzi. Dlatego zachęcają sąsiadów, przyjaciół, pary, lokalnych samorządowców, itp. do korzystania z Ławeczki Pełnej Uczuć i robienia sobie na niej zdjęć. Niech zanikająca w ostatnich latach tradycja ławeczek sąsiedzkich na nowo stanie się ważnym elementem lokalnego życia.

Ławeczka Pełna Uczuć zaprezentowała się najpierw podczas Festiwalu Aktywności Sołectw w Woli Kiełpińskiej, gdzie można było ją obejrzeć oraz zrobić sobie na niej pamiątkowe zdjęcie. Teraz stoi w swoim tymczasowym miejscu – przy placu zabaw w Kałuszynie. Zachęcamy rodziny, przyjaciół, dzieci, zakochanych, samorządowców i wszystkich innych do pełnego uśmiechu posiedzenia na niej i popatrzenia pozytywnym okiem na otaczający nas świat. Mamy też propozycję dla chętnych. Zróbcie sobie zdjęcie i umieśćcie je pod #ŁaweczkaPełnaUczuć Podzielcie się ze znajomymi dobrą energią tego miejsca!

projekt info

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn