AIS 2022 – Piknik integracyjny dla seniorów i uczestników WTZ św. Rity

Ostatni projekt pierwszej edycji Aktywatora Inicjatyw Sąsiedzkich 2022 – Piknik integracyjny dla seniorów i uczestników WTZ św. Rity.

Działanie ma na celu organizację pikniku integracyjnego dla seniorów z dzielnicy Bukowiec oraz osób niepełnosprawnych, uczestników WTZ św. Rity. Seniorzy z osiedla domków jednorodzinnych na Bukowcu bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju działaniach. Często korzystają z oferty klubu seniora oraz terenów rekreacyjnych, które znajdują się w pobliży Parafii M.B. Fatimskiej w Legionowie. W tym też miejscu funkcjonuje WTZ św. Rity.

Osoby starsze i niepełnosprawne często przebywają w swoich otoczeniu korzystając z terenu parafii. Wnioskodawcy chcą, aby obie grupy mogły się bliżej poznać. Pozwoli to przełamać pewną nieufność i niepewność we wzajemnych kontaktach. Ponadto, powyższe działanie będzie świetną okazją do spędzenia ciekawie wolnego czasu.

W ramach organizowanego pikniku zostaną zorganizowane atrakcje oraz konkursy dla obu grup. Przygotowane zostaną przekąski oraz grill. Nie zabraknie również muzyki.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn