AIS 2022 – Wydanie sąsiedzkiego, specjalnego numeru czasopisma „DZIAŁAMY LOKALNIE”

Prezentujemy pierwszy pomysł na inicjatywę sąsiedzką, na realizację której złożono wniosek w ramach pierwszej edycji Aktywatora Inicjatyw Sąsiedzkich.

Inicjatywa pt. Wydanie sąsiedzkiego, specjalnego numeru czasopisma „DZIAŁAMY LOKALNIE” zakłada specjalny „sąsiedzki” numer czasopisma przygotowany przez i dla mieszkańców Legionowa przy udziale członków i współpracy redakcji czasopisma „Działamy Lokalnie” wydawanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”, które przewidziane jest jako partner inicjatywy sąsiedzkiej. Numer czasopisma ukaże się w wersji drukowanej i internetowej (na stronie issuu.com/dzialamylokalnie, na której partner publikował dotychczasowe numery).

Czasopismo „Działamy Lokalnie” jest periodykiem skierowanym do mieszkańców miasta i powiatu, a jego zadaniem jest informowanie o lokalnych wydarzeniach (w tym udziale w nich partnera inicjatywy), edukacja mieszkańców (w kwestiach ekologii, historii lokalnej, prawa, społeczeństwa obywatelskiego, kultury, oświaty, zdrowia oraz profilaktyki i innych). Wydanie sąsiedzkiego numeru „Działamy Lokalnie” będzie miało za zadnie m. in, budowanie tożsamości mieszkańców Legionowa i jego osiedli, zaciekawienie legionowian lokalnymi sprawami, poszerzenie informacji o historii miasta, integrację mieszkańców i wzrost identyfikacji z miastem, wzrost świadomości obywatelskiej i wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn