Bo ja tańczyć chce!

W powiecie legionowskim w ciągu całego roku organizowanych jest szereg wydarzeń skierowanych do mieszkańców m.in. koncerty, pikniki, spotkania literackie, wystawy. Okres wiosenny i letni jest czasem, gdy oferta wydarzeń jest wyjątkowo bogata. Wynika to z faktu, że chętnie spędzamy czas na łonie natury, korzystamy z promieni słońca i ciepłych wieczorów. Niebagatelne znaczenie ma również miejsce, w którym mieszkamy, czyli kraina Jeziora Zegrzyńskiego. Wszystko to powoduje, że chętnie poszukujemy różnego rodzaju form rozrywki i miłego spędzenia wolnego czasu.

Naprzeciw naszym potrzebom wychodzi lokalny samorząd oraz organizacje pozarządowe z naszego regionu. Według danych z raportu Stowarzyszenia Klon/Jawor „Kondycja organizacji pozarządowych 2021” 71% organizacji działających w Polsce chętnie realizuje swoje działania poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń artystycznych, sportowych czy towarzyskich skierowanych na rzecz różnych grup społecznych. Również w powiecie legionowskim lokalne organizacje chętnie organizują różnego rodzaju kiermasze, pikniki czy spotkania z mieszkańcami.

Pośród wszystkich aktywności oferowanych przez lokalne organizacje szczególnym zainteresowaniem cieszą się imprezy taneczno – towarzyskie. Szczególnie w tym roku samorząd i lokalne organizacje przedstawiły Nam naprawdę bogatą ofertę.

Potańcówki w Parku Zdrowia

Można rzec kultowa impreza, która zadomowiła się w Parku Zdrowia na dobre! Wraca po okresie epidemii już 25 czerwca. Kolejne imprezy odbędą się terminach 2, 9, 16, 23 i 30 lipca 2022 r. oraz 6, 13, 20 i 27 sierpnia 2022 r.

Potańcówki w Parku Zdrowia organizowane są od 2016 r. Spotkania były inicjatywą lokalnych organizacji senioralnych oraz Miasta Legionowo. Na początku była to impreza skierowana przede wszystkim do seniorów. Jak nie trudno się domyślić zainteresowanie wspólnym biesiadowaniem i tańcami wkrótce ogarnęło wszystkich mieszkańców Legionowa.

W tym roku impreza organizowana jest pod hasłem „Potańcówki dla wszystkich pokoleń”. Będzie zatem skierowana do wszystkich mieszkańców Legionowa. Potańcówki poprowadzi m.in. wiecznie młoda DJ Wika. Ponadto, dwie imprezy zostaną dodatkowo wzbogacone programem muzycznym przygotowanym przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica z Pilawy. Imprezy organizowane w Parku Zdrowia trwają od 19.00 do 21.00. Podczas potańcówki możecie się pobawić przy całym wachlarzu muzyki rozrywkowej, zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Zapraszamy zatem do Parku Zdrowia w sobotę, wieczorową porą. Będziecie mogli nie tylko pooddychać przy tężni świeżym powietrzem, ale również poruszać się przy przebojach muzycznych serwowanych m.in. przez DJ Wikę.

Roztańczone Piaski

Jeśli jest Wam za daleko do Parku Zdrowie i mieszkacie po drugiej stronie torów kolejowych, to nie znaczy, że nie możecie spędzić czasu z sąsiadami przy muzyce i biesiadowaniu. Również w sobotę, 25 czerwca rusza na Osiedlu Piasku pierwsza z trzech imprez organizowanych pod hasłem „Roztańczone Piaski”. Impreza ta jest szczególnie wyjątkowa, gdyż za jej pomysł i organizację odpowiadają mieszkańcy osiedla, którzy w zeszłym roku złożyli projekt w legionowskim Budżecie Obywatelskim. Jak widać projekt przypadł do gustu mieszkańcom, gdyż dzięki ich głosom uzyskał dofinansowanie. Projekt wspierany był przez Społeczną Radę Wspólnot Mieszkaniowych Osiedla Piaski.

Imprezy planowane są na 25 czerwca, 23 lipca i 27 sierpnia. Wstęp jest wolny. Poza doskonałą muzyką do tańca, organizatorzy przewidzieli także kilka atrakcji dodatkowych skierowanych do dzieci. Będzie można także liczyć na bezpłatny poczęstunek. Potańcówki będą organizowane w Parku Kościuszkowców. Park ten powstał w miejscu dawnego amfiteatru, wybudowanego przez wojsko w latach 80-tych, który w przeszłości był miejscem licznych występów artystycznych, spotkań sąsiedzkich i imprez tanecznych. Pomysłodawcy tej inicjatywy chcieli przypomnieć historię tego miejsca, które przez wiele lat tętniło życiem i integrowało społeczność osiedla.

Organizatorzy liczą, że „będzie to początek większego cyklu spotkań i integracji międzypokoleniowej wśród mieszkańców osiedla Piaski. Przy dobrej muzyce dostosowanej do potrzeb i oczekiwań różnych grup wiekowych będziemy mogli wspólnie spędzić trzy letnie popołudnia. Jestem pewien, że projekt ten ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz imprez miejskich”.

Lato w ogródku 2022

Jest to impreza organizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Legionowie. Patronat nad cyklem imprez objął Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski. Cykl imprez skierowany jest przede wszystkim do seniorów. Ma na celu wspólne spędzenie czasu wolnego oraz integrację. Imprezy organizowane są w czwartki w ogródku znajdującym się obok legionowskiego ratusza, od strony ul. gen. Józefa Sowińskiego.

W ramach imprezy legionowscy seniorzy będą mieli możliwość wspólnie biesiadować i śpiewać piosenki mniej i bardziej znane, bliższe i dalsze ich sercu. Ponadto podczas imprez będzie możliwość potańczyć przy przebojach puszczanych przez wodzireja. Organizatorzy informują również, że uczestnicy spotkań będą mogli również posiedzieć i porozmawiać przy kawie oraz zjeść coś z grilla.

Spotkania realizowane są w ramach zadania publicznego sfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Legionowo.

FESTYNY, PIKNIKI, KONCERTY

Poza przedstawionymi powyżej imprezami cyklicznymi w naszym powiecie organizowanych jest również wiele innych wydarzeń akcyjnych. Przez cały okres letni samorządy organizują festyny gminne z okazji świąt poszczególnych miejscowości. Ostatnio taka imprez odbyła się m.in. w Legionowie, gdzie mogliście również spotkać przedstawicieli naszego Stowarzyszenia.

Wszelkie informacje o różnego rodzaju imprezach, również tych tanecznych znajdziecie na naszej stronie internetowej www.dziejesie-legionowski.pl oraz w kalendarzu wydarzeń.

Jak widzicie mieszkańcy Legionowa lubią wspólnie spędzać czas przy muzyce i biesiadowaniu. Fajne jest to, że lokalny samorząd to dostrzega i chętnie współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi w celu organizacji tego typu inicjatyw.

A jeśli Wy chcielibyście zorganizować „jakąś” inicjatywę towarzyską czy spotkanie sąsiedzkie to zapraszamy do udziału w konkursie „Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich”, w którym możecie otrzymać na realizację tego typu przedsięwzięć nawet 1500,00 zł. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie https://dziejesie-legionowski.pl/2022/06/20/aktywator-inicjatyw-sasiedzkich-2022-2/.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn