Rybacy, Flisacy i Rybowisko

Zapraszamy do przeżycia emocjonujących przygód podczas wspólnej rodzinnej rozgrywki na planszach gier „RYBOWISKO. Co połknie haczyk?” oraz „RYBACY i FLISACY”. Wypraw się tratwą po cenne towary, wypłyń na głębię, złów jak najwięcej ryb, pochwal się najbardziej unikatowymi okazami. Zwiększysz szansę zwycięstwa posiadając wiedzę o historii naszego regionu, o akwakulturze, o Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim.

Gra zawiera dwie plansze, co pozwala na konkurowanie w dwóch różnych rozgrywkach. Pierwsza – „RYBACY i FLISACY” – nawiązuje do czasu sprzed utworzenia Jeziora Zegrzyńskiego. Ukazuje nasz region w okresie przedwojennym. Po Narwi pływało wtedy wiele flisackich tratw i rybackich łodzi. Uczestnicy naszej gry planszowej wcielają się w rolę flisaków i rybaków. Zadaniem pierwszym jest przetransportowanie cennych towarów. Drugie wyzwanie polega na złowieniu jak największej liczby ryb. To samo zadanie czeka uczestników rozgrywki „RYBOWISKO. Co połknie haczyk?”, jednak połów odbywa się już po utworzeniu Jeziora Zegrzyńskiego, na jego wodach. Tutaj dodatkowym utrudnieniem są często niesprzyjające wiatry. Uczestnik otrzymuje dodatkowe punkty za złowienie ryb unikatowych.

Gra planszowa jest jednym z elementów realizowanego przez Powiat Legionowski projektu pt. „Ryby mają głos – promocja tradycji rybackich i akwakultury w regionie Jeziora Zegrzyńskiego”. Grę można pobrać ze strony projektu i samodzielnie wydrukować, została jednak wydana również wersja tradycyjna, którą będzie można wygrać w konkursie specjalnym organizowanym podczas świąt gminnych na stoisku Powiatu Legionowskiego.

Zapraszamy

Źródło: ryby.legionowski.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn