XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego

Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego to święto twórców niepełnosprawnych, ich rodzin, opiekunów i sympatyków, którym bliska jest idea zapobiegania wykluczeniu społecznemu, izolacji i marginalizacji osób z niepełnosprawnościami. Z pewnością, jak co roku, będą one okazją do twórczych spotkań, wymiany doświadczeń i opinii dotyczących różnych sposobów włączania niepełnosprawnych w główny nurt życia społecznego. Ich głównym celem jest to, aby liczne pozytywne działania w tym zakresie zaprezentowały instytucje, stowarzyszenia i fundacje pracujące na co dzień na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Uroczyste rozpoczęcie XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego odbyło się 7 kwietnia br. w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych wręczyli Ordery Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnościami. Wyróżnienia te odebrali: Anna i Leszek Brzostkowie, Jerzy Jastrzębski i Michał Kobrzyński. Tymczasem również marszałek Adam Struzik postanowił wykorzystać to szczególne wydarzenie, aby odznaczyć wyróżniających się wybitnymi zasługami na rzecz województwa mazowieckiego – medal Pro Mazovia odebrali przedstawiciele legionowskiej Fundacji „Promień Słońca”.

dsc 8051 3Prezes Fundacji Promień Słońca, pan Jerzy Jastrzębski odbiera Order Przyjaciela Niepełnosprawnych. Fot. powiat-legionowski.pl

W ramach tegorocznej edycji Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego tradycyjnie ogłoszone zostały konkursy literacki, plastyczny oraz form scenicznych i medialnych. 28 kwietnia br. miała miejsce Gala Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami, podczas której rozstrzygnięto konkursy i nagrodzono laureatów.

Jednak Dni Osób z Niepełnosprawnościami na tym się nie kończą. Kalendarz wydarzenia oferuje jeszcze wiele ciekawych akcji. Są to:

6 maja 2022, godz. 9:00-14:00 – Ratusz
Konferencja „Praca dla osób z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną i znaczną”

20 maja 2022, godz. 10:00
Legionowska Paraolimpiada dzieci i młodzieży

21 maja 2022, godz. 10:00
Plener fotograficzny „Świat wokół nas”

2 czerwca 2022
Dzień w Muzeum Historycznym dla uczestników DOzN
Wcześniejsze zapisy (ilość grup według potrzeb – wcześniejsze zapisy)

11 czerwca 2022, IŁ Capital Arena Legionowo
Plener malarski „Chodź pomaluj mój świat” (w ramach 42. Dni Legionowa 2022)

13-30 czerwca 2022
Warsztaty kulinarne PCIS dla uczestników Dni Osób z Niepełnosprawnościami – Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie

8 września 2022
DPS Kombatant. Spotkania „Historia mieszka w ludziach” czyli rozmowy z mieszkańcami.

Październik 2022
Październik Miesiącem Osób Niemówiących
Integracyjna akcja powiatowa AAC

18 listopada 2022, godz. 11:00
Otwarcie wystawy prac uczniów PZSiPS – wystawa – 18-30 listopada 2022
Podsumowanie Integracyjnej akcji powiatowej AAC

Źródło: MOK Legionowo, Powiat Legionowski, Miasto Legionowo

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn