1% lokalnie! Europejskie Stowarzyszenie Młodych Fizjoterapeutów YEAP Polska

Naszej akcji 1% lokalnie ciąg dalszy! Dziś zapraszamy do zapoznania się z Europejskim Stowarzyszeniem Młodych Fizjoterapeutów YEAP Polska.

Organizacja istnieje od 2004 roku i jest oficjalnie zarejestrowana w KRS. Została założona przez studentów fizjoterapii z Polski, Danii oraz Bułgarii. Od kwietnia 2006 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Stowarzyszenie to to przede wszystkim grupa osób posiadających doświadczenie i sukcesy w realizacji działań statutowych, między innymi takich jak: organizacja konferencji i olimpiad naukowych, spotkań tematycznych, kursów doszkalających i imprez integracyjnych oraz tworzenie bazy staży i praktyk zawodowych. To także osoby mające na swoim koncie udane negocjacje z producentami sprzętu rehabilitacyjnego i organizatorami szkoleń, których efektem są upusty cenowe na zakup sprzętu specjalistycznego i materiałów użytkowych oraz szkolenia dla członków organizacji.

Członkami Stowarzyszenia są głównie studenci i słuchacze Uczelni kształcących fizjoterapeutów, działający aktywnie w samorządach studenckich, kołach naukowych, a także młodzi fizjoterapeuci absolwenci tych Uczelni. Stowarzyszenie jest już dobrze rozpoznawalne przez firmy z sektora branżowego oraz media internetowe i konwencjonalne.

Stowarzyszenie zbiera fundusze dla każdego kto ma problem ze swoim zdrowiem i potrzebuje rehabilitacji lub leczenia.

Europejskie Stowarzyszenie Młodych Fizjoterapeutów już w roku 2007 zorganizowało I Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Od tamtej pory odbyło się ich już 6 edycji i planowane są kolejne. Należy jeszcze zauważyć, że obecnie idea Olimpiad Wiedzy fizjoterapii rozprzestrzenia się w Polsce na inne ośrodki kształcące fizjoterapeutów takie jak Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, czy sekcja Promocji Zawodu i Kształcenia Fizjoterapeutów Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Jeśli chcemy, aby tego typu inicjatywy rozwijały się w naszym powiecie, to warto je wspierać. Teraz jest na to dobry moment. Możecie przekazać 1% podatku na działania organizacji pożytku publicznego. Warto, aby te pieniądze zostały w krainie Jeziora Zegrzyńskiego i wspierały organizacje działające na rzecz jego zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: yeap-poland.org.pl/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn