Niedzielna strefa ciszy nad Jeziorem

Władze powiatu legionowskiego oraz gmin znajdujących się wokół Jeziora Zegrzyńskiego podjęły jednogłośną decyzję o wprowadzeniu nad perłą naszego regionu niedzielnej strefy ciszy.

Co będzie to oznaczało dla nas i dla turystów?
Strefa ciszy na wodzie oznacza obszar obejmujący zbiornik wodny oraz jego brzegi, a także lasy, na których nie wolno wytwarzać hałasu powyżej 45 dB., a co za tym bezwzględny zakaz korzystania z wszelkich pojazdów wodnych napędzanych hałasującymi silnikami na obszarze objętym strefą. Lokalni włodarze poszli o krok dalej i postanowili strefę ciszy rozciągnąć również na plaże znajdujące się nad Jeziorem Zegrzyńskim – to na nich w żadną niedzielę sezonu nie będą mogły odbywać się głośne festyny, pikniki, w barach będzie dopuszczalna jedynie cicha muzyka, a na placach zabaw zabraknie biegających i hałasujących dzieci.

Jaki jest cel tego przedsięwzięcia?
Jezioro Zegrzyńskie ma być miejscem wytchnienia dla wszystkich, także tych ceniących spokój i ciszę. Dzięki niedzielnej strefie ciszy również oni będą mogli cieszyć się niczym niezakłóconymi walorami regionu. Poza tym okolice Jeziora są domem dla wielu gatunków zwierząt, które dzięki wprowadzeniu strefy ciszy będą mogły, przez przynajmniej jeden dzień w tygodniu, odetchnąć od hałasującego tłumu turystów.

 

Zdjęcie w tle autorstwa ArthurHidden – pl.freepik.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn