Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły

Dane kontaktowe:
ul. Ogrodowa 17
05-120 Legionowo

tel. 608 594 113
e-mail: marek.dudek@nasze-pszczoly.pl
www: nasze-pszczoly.pl

Głównym celem Stowarzyszenia jest ratowanie ginących rodzin pszczelich, edukowanie, pomoc chętnym w zakładaniu pasiek i – przede wszystkim – szerzenie miłości do pszczół. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez organizowanie szkoleń, warsztatów i kursów prezentujących sztukę bartniczą. Stowarzyszenie organizuje pokazy i lekcje edukacyjne dla uczniów i młodzieży ze szkół z powiatu legionowskiego.

O sobie mówią:

Jesteśmy zróżnicowaną grupą, złożoną zarówno z doświadczonych pszczelarzy o wieloletnim stażu, młodych adeptów sztuki pszczelarskiej, jak również z osób, które pszczelarstwem nie zajmują się na co dzień, jednak widzą potrzebę niesienia pomocy naszej planecie. To, co nas łączy, to chęć szerzenia wiedzy i rozwijania pszczelarstwa zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Pierwszym dużym przedsięwzięciem Stowarzyszenia jest zorganizowanie na terenie podwarszawskiego Chotomowa pasieki edukacyjno – szkoleniowej, składającej się z kilku rodzin pszczelich. To tutaj, bezpośrednio na terenie pasieki, odbywać się będą prelekcje dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, zainteresowanych jakże złożonym życiem tych niezbędnych dla życia człowieka owadów.

Osoby chętne do prowadzenia własnej, przydomowej pasieki będą mogły przed podjęciem ostatecznej decyzji, zapoznać się z podstawowymi czynnościami i zabiegami oraz z pracą przy rodzinach pszczelich. Natomiast młodzi pszczelarze, których w ostatnich 3 latach przybyło w naszym regionie ok. 50, będą mogli zweryfikować swoją wiedzę i skorygować posiadane niewielkie doświadczenia.

Jak wesprzeć stowarzyszenie?

  • Zostać członkiem stowarzyszenia i wspierać je od wewnątrz! Wiedza dotyczące pszczelarstwa nie jest konieczna ! Nie trzeba posiadać pszczół.
  • Zostać wolontariuszem w pasiece ! Pod okiem doświadczonych pszczelarzy nauczysz się doglądać rodziny pszczele, przeprowadzać prace pasieczne, robić miodobranie.
  • Posadź w ogródku lub na balkonie roślinę miododajną !
  • Przekaż dowolną kwotę na pomoc pszczołom ! Oto numer konta, na który wpłacać można dotacje: 35 2030 0045 1110 0000 0427 5720

Źródło: nasze-pszczoly.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn