Aktywności dla seniorów ~ Filia MOK w Legionowie

Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie powstała w październiku 1994 roku na Osiedlu Młodych. To właśnie tam każdy chętny mieszkaniec mógł wziąć udział przeróżnych spotkaniach, być częścią prowadzonych warsztatów oraz pokazać swoją artystyczną dusze. Po zaledwie pięciu latach Filia MOK przenosi się z Osiedla Młodych do dworku przy ul. Targowej 65, gdzie ma swoją siedzibę po dzień dzisiejszy.

309340586 431705649060078 3812120847558591672 n

Ośrodek ten jest mocno zakorzeniony w lokalnej społeczności mieszkańców Legionowa z trzech powodów: stanowi miejsce spotkań osób i grup realizujących dzięki jego infrastrukturze swoje społeczne, kulturalne i artystyczne aspiracje; odpowiada szeroką ofertą wydarzeń artystycznych na wyrażone przez legionowian oczekiwania, organizując koncerty, spektakle, wystawy, projekcje filmowe, przeglądy i festiwale; jest lokalnym centrum wymiany myśli, poglądów i doświadczeń integrującym różne segmenty społeczności obywatelskiej w dyskusjach nad kierunkami rozwoju miasta. Dzięki możliwości autonomicznego definiowania swojej misji Ośrodek Kultury jest cennym i atrakcyjnym partnerem dla innych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, które wspólnie z nim realizują ambitne projekty artystyczne, kulturalne i edukacyjne.

406032239 686050763625564 7187990970633273919 n
Występ Legionowskiego Chóru Kameralnego

W Filii Miejskiego Ośrodka Kultury przy u. Targowej działa kilka sekcji. Seniorzy uczestniczyć mogą m. in. w spotkaniach Legionowskiego Chóru Kameralnego, Legionowskiej Szkoły Sztuk Plastycznych, warsztatów mozaiki czy rękodzieła.

394462353 665695902327717 4000936030164293904 n
Plener malarski

Na Targowej działa także Salon Artystyczny im. F. Chopina, który jest kameralną salką koncertową w stylu retro, swoistą świątynią sztuki. Ma służyć zacieraniu granic pomiędzy twórcą i odbiorcą, stąd wszystkie przedsięwzięcia są podsumowywane spotkaniami z artystami. Goście salonu oraz widownia za każdym razem otrzymują porcję sztuki najwyższych lotów i… filiżankę markowej herbaty.

Koncert w Salonie Artystycznym
Koncert w Salonie Artystycznym

Ponadto, przy Miejskim Ośrodku kultury od trzech lat istnieje Klub Seniora „Zapominajka”. Spotkania odbywają się raz w tygodniu (dotychczas we wtorki o godz. 16.00) w placówce przy ulicy Targowej 65 od września do czerwca.
W okresie wakacyjnym „klubowicze” organizują spotkania towarzyskie na swoich prywatnych działkach. Członkowie Klubu Seniora organizują wyjazdy turystyczne na terenie Polski i zagraniczne, wyjazdy na koncerty i spektakle teatralne, wieczorki taneczne i uroczyste spotkania świąteczne (Wigilia, Wielkanoc), oraz imieninowe. Rozwijają swoje zainteresowania artystyczne, poprzez przygotowywanie spektakli teatralnych (dotychczas powstały dwa, satyryczny w oparciu o teksty Boya Żeleńskiego i poetycki, na podstawie legendy E. Orzeszkowej „Czego smutek szukał po świecie”). Organizują wystawy swoich wyrobów rękodzielniczych (haft, kompozycje z suszonych kwiatów).
Opiekująca się Klubem Walentyna Janiszewska wyznaje zasadę, że każdy realizuje się w takiej formie aktywności, jaka jest mu bliska i w miarę możności każdemu stara się stworzyć do tego warunki. Klub Seniora po trzech latach swojego istnienia stał się grupą przyjaciół, zawsze otwartą na przyjęcie w swoje szeregi nowych członków.
Zapominajka zaprasza wszystkich seniorów zainteresowanych działaniami teatralnymi we wtorki o godz. 15.00.
Proponowane zajęcia dla seniorów są bezpłatne.

grupa seniorów przed Filią MOK Legionowo
Klub Seniora „Zapominajka”

 

Fanpage na Facebook’ u  Filia MOK Legionowo

Źródło informacji: moklegionowo.pl

belka seniorzy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn