Aktywności dla seniorów ~ GCK w Jabłonnie

Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie powstało w 2004 roku, kiedy to postanowiono połączyć trzy odrębnie funkcjonujące placówki z Jabłonny, Chotomowa i Skierd w jedną instytucje. Zrobiono to aby zwiększyć szanse uzyskania dotacji na cele kulturalne oraz sportowe, a także poszerzyć dostępność oferowanych możliwości dla wszystkich mieszkańców Gminy.

Znamy nazwisko nowego dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie - legio24.pl

Zdjęcie przedstawia budynek GCK w Jabłonnie – Fot. Legio24.pl

 

Obecnie GCK znajduje się w Jabłonowskim Domu Ogrodnika im. Wincentego Witosa, gdzie każdy z odwiedzjących ma możliwość skorzystać z wielu wprowadzonych udogodnień oraz możliwości. Mowa tu m.in o:

  • Gminnej Bibliotece Publicznej,
  • Basenie OSIR,
  • profesjonalnej sali video ze sprzętem umożliwiającym nagrywanie filmów i jego montaż oraz dron dofinansowanej ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowe,
  • bezpłatnych poradach prawnych,
  • Szkole Języków Obcych  ART PROJECT,
  • Klubie A/A.

Dodatkowo nieopodal siedziby GCK w Jabłonnie działa profesjonalna „Galeria Ogród”, Uniwersytet Trzeciego Wieku, wielofunkcyjny Orlik, gdzie dzieci, młodzież i dorośli mogą korzystać z boiska do piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki oraz Lokalne Centrum Kompetencji, które zapewnia dostęp do Internetu osobom z Gminy Jabłonna poszukującym pracy oraz pomaga tworzyć dokumenty aplikacyjne.

Galeria

Zdjęcie przedstawia sale plastyczną znajdującą się na terenie GCK w Jabłonnie

 

Warto wspomnieć, że oprócz stałej oferty na terenie GCK w Jabłonnie odbywają się przeróżne wydarzenie takie jak: koncerty znanych osób, wystawy malarskie, spektakle teatralne dla dorosłych i dla dzieci, a także pikniki rodzinne.

A już jutro odegrany zostanie tam spektakl pt. „Klinika marzeń, czyli botox po polsku”.

2511 klinika marzen

 

To co seniorze, przekonaliśmy Cię do odwiedzenia kolejnego miejsca z naszych propozycji?

 

Źródło informacji:

belka seniorzy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn