Aktywności dla seniorów ~ Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt

Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt – miejsce spotkań miłośników książek, skarbnica wiedzy oraz organizator wydarzeń kulturowych.

Jej pierwszym lokalem był położony nieopodal cmentarza barak po Misji Angielskiej mierzący 12 m. kw. Chodź pomieszczenie nie należało do największych, to mieściło w sobie bogate wnętrze – książki. Następnie na przełomie lat 60. i 70. główna siedziba Biblioteki Publicznej została przeniesiona do prywatnego domu Aleksandry Szlachetki znajdującego się przy ul. Dworcowej, gdzie udało jej się uzyskać dodatkowy metraż – 20-metrowy pokój z kilkoma regałami książek. Choć miejsca było ciut więcej to i tak po niespełna trzech latach została przeniesiona do nowej lokalizacji. Tym razem Biblioteka znajdowała się w prywatnym domu państwa Daszkiewiczów, ulokowanym przy ul. Wolności, w samum centrum gminy, gdzie zajmowała pokój z kuchnią aż do 1982 roku, kiedy to ponownie przeniesiono ją do powojennego baraku Misji Angielskiej. Działała tam prężnie przez następne 19 lat, mając za sąsiada Gminny Ośrodek Kultury. Pomimo małej powierzchni (trzech maleńkich pomieszczeń) Bibliotece udało się pomieścić w swoim księgozbiorze kilkanaście tysięcy pozycji dostępnych dla czytelników. Przełomowym momentem dla niej okazał się 2001 r., w którym to ówczesne władze gminne oddały w jej użytkowanie 88 metrowy lokal w nowym budynku przy ul. Dworcowej.

bibliotekanieporęti6

Zdjęcie przedstawia zmodernizowany gmach Biblioteki Publicznej w Nieporęcie

 

Obecnie zaś (10.11.2023 r.) możemy brać udział w uroczystym otwarciu remontowanego przez ostatnie kilka miesięcy gmachu tejże Biblioteki Publicznej. Podczas którego zostały zaplanowane takie atrakcje jak:
– tatuaże wodne dla dzieci,
– warsztaty dla dzieci i młodzieży,
– wystawy prac ilustratorów książek,
– spotkania autorskie,
– muzyka na żywo,
– stanowisko playstation,
– poczęstunek.

1011 otwarcie biblioteki

Grafika przestawia plakat dotyczący ponownego otwarcia biblioteki

 

Dodatkowo władze biblioteki zaplanowały w niej serie różnych wydarzeń takich jak spotkania z autorami czy warsztaty dla seniorów. Nie pozostaje nic innego jak rezerwować sobie czas i brać udział w organizowanych wydarzeniach.

Kalendarze i długopisy w ruchu – zapowiada się ciekawy czas dla wszystkich czytelników!

Zdjęcia nowego wnętrza Biblioteki:

Źródło informacji i grafik:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblioteka_Publiczna_Gminy_Niepor%C4%99t
https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/nieporet/nieporet-uroczyste-otwarcie-nowego-gmachu-biblioteki-przy-dworcowej-juz-nastepny-piatek-atrakcje/

belka seniorzy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn