Seniorze! Załóż swoją kartę!

Seniorzy dzięki różnego rodzaju programom społecznym mają szansę na zaoszczędzenie pieniędzy, poprawę jakości życia oraz dbanie o zdrowie i rozwijanie swoich pasji. To cenne wsparcie dla osób starszych, które czerpią pełnię życia i korzystają z bogactwa oferowanego przez programy dla seniorów.

W Legionowie seniorzy po 60. roku życia mogą już cieszyć się specjalnymi zniżkami i ulgami oferowanymi przez lokalnych przedsiębiorców dzięki Legionowskiej Karcie Seniora. Program ten został wprowadzony przez legionowski samorząd, który postanowił wesprzeć i uhonorować seniorów, stanowiących blisko 30 procent mieszkańców miasta.

Dzięki inicjatywie Legionowskiej Karty Seniora, seniorzy mają możliwość korzystania z różnorodnych profitów w punktach gastronomicznych, księgarniach oraz ośrodkach zdrowia, a lista partnerów programu jest wciąż rozszerzana. Wszystkie informacje o miejscach, w których można skorzystać z kartowych zniżek, można znaleźć na stronie internetowej: https://legionowo.pl/seniorzy/legionowska-karta-seniora

Ogólna idea Legionowskiej Karty Seniora polega na umożliwieniu seniorom uzyskania zniżek i ulg u lokalnych przedsiębiorców. To także sposób na wsparcie miejscowych firm oraz zachęcenie seniorów do korzystania z różnych usług, które spełnią ich potrzeby i oczekiwania. Program ten ma także pozwolić seniorom na udział w różnych aktywnościach i wydarzeniach kulturalnych, a także umożliwić dostęp do różnorodnych usług, które sprzyjają dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie.

Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców powyżej 60 roku życia do skorzystania z tej inicjatywy i dołączenia do programu Legionowskiej Karty Seniora, dzięki której mogą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i czerpać pełnię korzyści ze swojej dojrzałej fazy życia.

Kolejny program skierowany jest już do większej liczby obywateli. Program Ogólnopolska Karta Seniora to inicjatywa Stowarzyszenia MANKO, które od ponad 25 lat podejmuje różnorodne działania mające na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów w Polsce. Program umożliwia seniorom, którzy ukończyli 60 lat, wyrobienie własnej Ogólnopolskiej Karty Seniora, co uprawnia ich do korzystania z licznych zniżek i ulg w różnych punktach na terenie całego kraju. Zniżki oferowane przez partnerów programu obejmują m.in. usługi w sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji oraz instytucjach związanych z kulturą.

Warto podkreślić, że Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana bezpłatnie w 210 gminach i miastach, które przystąpiły do programu Gmina Przyjazna Seniorom. Dzięki współfinansowaniu wydania lokalnej edycji karty, mieszkańcy tych miejscowości mają możliwość otrzymania karty bez ponoszenia kosztów.  Osoby zamieszkujące powiat legionowski, które nie są jeszcze partnerami programu, a chciałyby również skorzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora, mają możliwość zachęcić władze swojej gminy do przystąpienia do programu Gmina Przyjazna Seniorom. Można także samodzielnie wypełnić formularz i opłacić kartę, dzięki czemu można stać się jej posiadaczem i korzystać z dostępnych zniżek.

Jest to program autorski Stowarzyszenia MANKO, które podejmuje wiele inicjatyw na rzecz seniorów w Polsce. Działalność programu Ogólnopolska Karta Seniora opiera się na wsparciu finansowym ze strony gmin partnerskich, sponsorów oraz darowizn. Dzięki temu Stowarzyszenie może kontynuować i rozwijać działania na rzecz seniorów oraz tworzyć coraz więcej możliwości korzystania z zniżek i ulg.Zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z tej możliwości oraz do wspierania programu, by Ogólnopolska Karta Seniora była dostępna dla jak największej liczby osób w Polsce. Więcej informacji na stronie: https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2

Podsumowując, programy Legionowska i Ogólnopolska Karta Seniora stanowią cenny instrument wsparcia dla seniorów w powiecie legionowskim. Dzięki tym inicjatywom, seniorzy mają dostęp do atrakcyjnych zniżek i rabatów w wielu miejscach. To także doskonała zachęta do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, dbania o zdrowie i cieszenia się pełnią życia.

belka aktywni+ (2)

Fot. glosseniora.pl

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn