W sierpniu „Nie mamy czasu na starość!”

Drodzy seniorzy, pełną parą ruszamy z realizacją projektu „Nie mamy czasu na starość!”. W sierpniu zaplanowaliśmy dla Was kilka atrakcji, a są to:

Rejsy po Jeziorze Zegrzyńskim
Wycieczki statkiem „Albatros” odbędą się 1. i 30. sierpnia br. Rejsy, podczas których od strony wody będziecie mogli podziwiać piękno powiatu legionowskiego, swój początek i koniec będą miały przy molo i malowniczej plaży w Serocku. Każdy rejs trwać będzie dwie godziny. Liczba miejsc jest ograniczona, a na rejsy obowiązują zapisy.

Spotkania z psychologiem
Tym razem zapraszamy na warsztaty przeciwdziałania występowaniu zagrożeń w zakresie niewłaściwego stylu życia, nadużywania alkoholu, zachowań agresywnych i stresu. Podczas warsztatów poznacie m.in.:

  • metody i techniki budowania pozytywnego obrazu siebie i wzmacniania poczucia własnej wartości,
  • sposoby i zasady budowania właściwych relacji z otoczeniem,
  • sposoby bezpiecznego reagowania na przemoc,
  • sposoby komunikowania się bez przemocy,
  • techniki relaksacyjne.

Spotkania odbędą się 12 i 13 sierpnia 2023 r., w sali konferencyjnej Areny Legionowo, w godzinach 10-14.

Wycieczka z przewodnikiem po Serocku
24 sierpnia br. o godz. 11:00 na serockim rynku spotkamy się z lokalną Panią Przewodnik, która zdradzając nam tajemnice miejskich historii poprowadzi nas przez najciekawsze miejsca Serocka: Rynek, kościół św. Anny – najstarszy zabytek w powiecie legionowskim, budynek starej szkoły – dziś Izba Pamięci, Grodzisko Barbarka, dom architektów Heleny i Szymona Syrkusów, w którym gościł Pablo Picasso, Bulwary nad Narwią.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak na rejsy statkiem oraz wycieczkę z przewodnikiem obowiązuje rezerwacja miejsc. Wszystkich informacji udzielamy pod numerem: 508 085 657.

plakat sierpien

Projekt „Nie mamy czasu na starość!” dofinansowany jest ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Obraz autorstwa asier_relampagoestudio na Freepik

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn