AKTYWNOŚCI DLA SENIORÓW ~ Park Zdrowia

Legionowski Park Zdrowia znajdujący się przy ul. Bolesława Chrobrego 52 to nie tylko wysokie drzewa, kręte ścieżki oraz świeże powietrze. To miejsce spotkań wielu ludzi, powierzchnia, na której można obcować z naturą, a także wziąć udział w ciekawych atrakcjach!

Oprócz opisanych powyżej walorów, na terenie parku zostały zagospodarowane miejsca, w których śmiało możemy zadbać o swoje zdrowie. Mowa tu o plenerowej siłowni dostępnej dla wszystkich o każdej porze dnia oraz stojącej nieopodal tężni solankowej posiadającej właściwości lecznicze poprzez uwalnianie do powietrza mikroelementów takich jak wapń, magnez, jod, potas, brom, żelazo i sód, stwarzającej przy tym klimat nadmorskich uzdrowisk. Warto jednak pamiętać, że z jej dobrodziejstw nie powinny korzystać osoby cierpiące na nowotwory i choroby serca.

Zdjęcie: Tężnia solankowa w Parku Zdrowia w Legionowie

Legionowo. Tężnia solankowa w Parku Zdrowia rusza już w tę sobotę! Legionowianie znów będą mogli suplementować się jodem - Gazeta Powiatowa

Źródło: KZB Legionowo Facebook (archiwum GP)

Zdjęcie: Siłownia plenerowa w Parku Zdrowia w Legionowie 

park-zdrowia-legionowo-arena_04

Źródło: fot. GP/kg, https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/legionowo-teraz-juz-legalnie-mozna-korzystac-z-parku-zdrowia-przy-arenie/

Dodatkowym atutem tego miejsca, mogącym przyciągnąć nawet zawzięcie zaczytanego mola książkowego jest budka do wymiany książek. Drewniana konstrukcja, przypominająca większy domek dla ptaków zawiera w swoim wnętrzu książki, którymi można się śmiało wymienić. 

Zdjęcie: Budka do wymiany książek 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Źródło: Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”, https://www.facebook.com/2399521756771569/photos/a.2462486123808465/4216913435032383/ 

A w przerwie od załatwiania swoich spraw, można w tym miejscu trafić na ciekawe atrakcje. Na terenie tego parku organizowane są Potańcówki dla wszystkich pokoleń, różnorodne koncerty oraz wydarzenia sportowe. 

Projekt bez nazwy 3 1

A największym atutem tego miejsca jest zacieniony teren, na którym można śmiało odpocząć podczas panujących obecnie na zewnątrz upałów.

Jak tam dojechać?

Z Wieliszewa: linia autobusowa L10, L-9 plus spacer 10 min
Z Olszewnicy Starej: linia autobusowa L34
Legionowo: linia autobusowa 723
Z Jabłonny: linia autobusowa 723
Z Serocka: linia autobusowa 6 plus spacer 10 min

Mapa okolicy Parku Zdrowia

 Projekt bez nazwy 4 1

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn