„Rumiankowe” zwycięstwo w Bitwie Regionów!

4 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich w Nieporęcie „W Rumiankowym Ogrodzie”, dumnie reprezentując nasz region wzięło udział w Bitwie Regionów. Jest to konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, promujący lokalne potrawy.
Cóż to była za rywalizacja! Pięknym, apetycznym zapachom unoszącym się podczas pikniku w Żabiej Woli, gdzie odbywał się etap powiatowy konkursu, towarzyszyły cieszące również oko potrawy i uśmiechy przesympatycznych pań – członkiń KGW z trzech powiatów: grodziskiego, legionowskiego i warszawsko – zachodniego. W konkursie wzięło udział aż 8 drużyn, jury stanęło więc przed trudnym zadaniem skosztowania wszystkich dań i wyłonieniem najsmaczniejszego z nich.

Rozpiera nas duma, ponieważ pierwszą nagrodę otrzymała czernina staropolska przygotowana przez reprezentantki Powiatu Legionowskiego – Koło Gospodyń Wiejskich „W Rumiankowym Ogrodzie”. Gratulujemy!

Organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a współorganizatorem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn