1,5% lokalnie – Fundacja Emanio Arcus

Fundacja została założona w 2012 roku głównie w celu niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym społecznie.

Ludzie tworzący Fundację przez lata zdobywali doświadczenie oraz zaprzyjaźnili się z tematyką niepełnosprawności, rehabilitacji i aktywizacji osób pokrzywdzonych przez los. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, organizacji pozarządowych oraz samorządów z którymi współpracowali, mieli możliwość stworzyć wiele wspaniałych projektów, realnie przyczyniających się do poprawy jakości życia podopiecznych Fundacji. Od 2018 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

Po wielu latach starań Fundacji udało się stworzyć jeden z największych projektów, jakim jest Zakład Aktywności Zawodowej – restauracja „Zdrówko Legionowo”, w którym to zatrudnienie znajduje 25 osób, z czego 10 ze znacznym, a 8 z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Podopieczni podejmują pracę na takich stanowiskach jak kelnerzy, pomoce kuchenne, kucharze, wsparcie techniczne. Przed jego otwarciem przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo oraz Karlskrona Kommun Kompetens Center zorganizowany został wyjazd integracyjny podopiecznych do Szwecji. Tam mieli okazję uczestniczyć w konferencji poświęconej niepełnosprawności oraz rozwiązaniom stosowanym w kraju, który uchodzi za wzór do naśladowania w tej dziedzinie. Dzięki temu mogli przenieść niektóre z nich do ZAZ-u, aby wypracować jak najlepszy sposób integracji  pracowników, ich komfortu oraz poziomu pracy.

Ponieważ Fundacja widzi skuteczność swoich działań, nie chce ograniczać się jedynie do pomocy lokalnym niepełnosprawnym. Dlatego też zdecydowała się wystąpić o koncesje radiowe. Radio ma na celu szerzenie pomocy i świadomości osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom oraz znajomym, ale nie tylko. Jego program jest skonstruowany tak, aby każdy znalazł w naszej ofercie coś dla siebie. Już teraz w ramówce są nadawane audycje kulturalno-rozrywkowe, informacyjne, medyczne, z zakresu psychologii oraz motoryzacyjne.

Dobro społeczne to priorytet naszych działań, wierzymy, że mając wsparcie władz i mieszkańców będziemy mogli zwiększyć zakres naszej pomocy wobec osób niepełnosprawnych, jak i wspomóc lokalne instytucje w działaniach na ich rzecz i rzecz naszego wspólnego dobra, jakim jest lokalna społeczność.

Chcecie pomóc Fundacji Emanio Arcus? W zeznaniu podatkowym wpiszcie w odpowiedniej rubryce nr KRS:

0000406931

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn