1,5% lokalnie – Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych została założona 3 grudnia 2010 roku w celu niesienia pomocy bezdomnym, skrzywdzonym przez ludzi psom. Początkowo Fundacja działała w niewielkich pomieszczeniach, w których przebywało kilka psów. Czworonogi otrzymywały niezbędną pomoc weterynaryjną, były czipowane, szczepione i kastrowane. Wszystkie znajdowały nowe, kochające domy. Z roku na rok potrzebujących pomocy psów przybywało. Pojawiła się konieczność stworzenia miejsca, w którym pomoc uzyskałoby więcej bezbronnych stworzeń.

Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim powstało w styczniu 2012 roku. Początkowo znajdowały się w nim jedynie boksy zewnętrzne i pożyczone kontenery, które służyły za kuchnię, prowizoryczną łazienkę i pokoje dla pracowników. Warunki były bardzo trudne, pojawił się zatem kolejny cel- budowa pawilonu z ogrzewanymi boksami, lecznicą i częścią socjalną, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania schroniska.

W lipcu 2012 roku rozpoczęto budowę. Najpierw powstały fundamenty pod budynek, następnie sukcesywnie kończyliśmy kolejne etapy prac budowlanych. Niejednokrotnie organizowane były zbiórki pieniężne, z których dochód przeznaczany był na pomoc w zakupie materiałów. Okres budowy to ciężki czas, gdyby nie pomoc darczyńców wszystko postępowałoby o wiele wolniej. Schronisko w większości samo finansuje budowę pawilonu.

Dążymy do tego, aby zbudować dla naszych podopiecznych miejsce, w którym będą czuły się komfortowo i dobrze. Psy z krótką sierścią, które nie poradzą sobie na dworze w okresie zimowym zamieszkają w pawilonie z ogrzewanymi boksami.

Część socjalna jest już gotowa. Mieści się w niej całodobowy gabinet weterynaryjny z salą zabiegową. Jest także szpitalik, w którym psy po zabiegach dochodzą do siebie. Fundacja posiada także salę edukacyjną, w której goszczone są placówki oświatowe. Organizacja uczy młode pokolenie humanitarnego traktowania zwierząt, uświadamia o problemie bezdomności psów w Polsce i ewentualnych możliwościach pomocy.

W 2016 roku oddano do użytku budynek, w którym są boksy z podgrzewaną podłogą i z wybiegami. W budynku zamontowane są nawiewy, które w zimę dają dodatnie temperatury a w lato chłodzą.

Pomogliśmy już tysiącom psów.

Dzięki Tobie możemy pomóc kolejnym.

Przekazując 1,5% swojego podatku wesprzesz nasze działania.

Twoje 1,5% przyczyni się do polepszenia życia bezdomnych zwierząt.

Jeśli nie przekażesz tej części podatku na wybraną organizację, to Urząd Skarbowy i tak ją zabierze.

Nie bądź obojętny, przekaż!

Aby pomóc Fundacji, w swoim zeznaniu podatkowym podaj numer KRS:

0000372116

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn