Zaadoptuj zabytek

Zaadoptuj zabytek to kolejny projekt realizowany w ramach akcji Aktywator Inicjatyw Sąsiedzkich. Skierowany jest do mieszkańców Michałowa-Grabiny oraz pozostałych mieszkańców gminy Nieporęt, którzy będą chcieli wziąć udział w akcji. Zadaniem projektu „Zaadoptuj zabytek” jest objęcie stałą opieką przez lokalną społeczność pomników nagrobnych, znajdujących się na pochodzącym z XIX wieku cmentarzu ewangelickim w Michałowie-Grabinie, propagowanie lokalnej historii oraz aktywizacja i integracja mieszkańców.

Projekt ma na celu pozyskanie opiekunów, którzy będą sprawować opiekę nad każdym z nagrobków. Opiekunami będą mogły być pojedyncze osoby, jak i rodziny bądź firmy lub instytucje. W ramach projektu na cmentarzu odbędzie się akcja, podczas której osoby zainteresowane zapoznają się z historią Michałowa-Grabiny i wykonają podstawowe prace przy konserwacji nagrobków, uzupełnią kruszywo wypełniające betonowe obramowania oraz zasadzą rośliny. W czasie akcji opiekunowie pomników zostaną przeszkoleni z tego, jak opiekować się nagrobkami.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 22 października, o godz. 10:00 na cmentarzu ewangelickim w Michałowie-Grabinie przy ul. Kwiatowej.
Serdecznie zapraszamy.

 

311433453 479947547508214 2736779600786394991 n

nowa stopka

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn