Netto wspiera lokalne inicjatywy!

Działasz w fundacji, stowarzyszeniu, radzie osiedla albo spółdzielni mieszkaniowej? Należysz do nieformalnej grupy lokalnych społeczników? A może po prostu masz duszę aktywisty i głowę pełną pomysłów? W programie Sąsiedzka Moc możesz zdobyć grant na realizację projektu w swojej okolicy. Jego organizatorem jest sieć sklepów Netto, która przeznaczy łącznie 600 tys. zł na realizację 50 lokalnych inicjatyw. Zgłoszenia przyjmowane są od 26 września do 31 października br. poprzez stronę www.sasiedzkamoc.netto.pl.

W drugim etapie wpływ na ich wybór będą mieli klienci – głosując w sklepach Netto. Celem projektu jest wsparcie lokalnych społeczności w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta.

Wierzymy w siłę sąsiedzkich relacji. Chcemy wesprzeć społeczności lokalne, zwłaszcza te, których częścią, jako Netto, jesteśmy. Dlatego właśnie uruchamiamy program Sąsiedzka Moc. Nie mamy wątpliwości, że zapał do realizacji lokalnych inicjatyw jest duży – pokazują to nasze doświadczenia, jak i bieżący kontakt z przedstawicielami różnego rodzaju organizacji, zaangażowanych w działania na rzecz swojego otoczenia – mówi Hugo Mesquita, CEO Netto Polska. – W sumie sfinansujemy realizację 50 projektów, z czego 45 otrzyma granty po 10 tys. zł., a 5 – w wysokości 30 tys. zł każdy. Mamy nadzieję, że niejeden zgłoszony projekt pozytywnie nas zaskoczy, a te które uzyskają wsparcie, realnie przysłużą się lokalnym społecznościom.

Każda społeczność ma inne potrzeby, dlatego Netto nie narzuca konkretnych projektów. W ramach inspiracji wymienia m.in. odświeżenie placu zabaw, stworzenie wybiegu dla psów, postawienie ławki na pobliskim skwerze, organizację zajęć dodatkowych, np. z robotyki czy programowania dla dzieci i młodzieży, kurs obsługi komputera dla seniorów, szkolenie w ramach aktywizacji zawodowej, kurs samoobrony dla kobiet, wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, organizacja lokalnych zawodów biegowych albo turnieju piłkarskiego czy posadzenie nowych drzew w najbliższej okolicy.

Różnorodność projektów, które można zgłosić, jest duża. Ważne, by kwalifikowały się do którejś z sześciu kategorii, jakie w ramach Sąsiedzkiej Mocy chcemy wspierać, i odpowiadały na potrzeby lokalnych społeczności. – podkreśla Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.

Program składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na zgłaszaniu projektów poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl. Od 26 września do 31 października br. może go wypełnić każda pełnoletnia osoba, przedstawicieli instytucji, fundacji, stowarzyszenia, rady osiedla, szkoły, przedszkola czy spółdzielni mieszkaniowej. Zgłaszając inicjatywę, należy wskazać obszar, którego ona dotyczy: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność lub zwierzęta, krótko opisać projekt oraz określić koszt jego realizacji. Im rzetelniej wypełniony formularz i uzasadniony projekt – tym większa szansa na przejście do drugiego etapu programu, czyli głosowania w sklepach. O tym, które inicjatywy wezmą w nim udział, zdecyduje komisja programu.

Głosowanie potrwa od 28 listopada do 31 grudnia br. Na wybrane w pierwszym etapie inicjatywy głos oddadzą klienci w wybranych sklepach Netto. Kartę do głosowania otrzyma każdy, kto zrobi zakupy na kwotę min. 50 zł. Znajdzie się na niej od 2 do 5 projektów z danego rejonu. Kartę z zaznaczonym wyborem będzie trzeba wrzucić do urny umieszczonej w sklepie.

Każdy zgłaszany projekt walczy o wsparcie finansowe w wysokości 10 000 zł. Jest też możliwość uzyskania grantu w wysokości 30 000 zł. Tę wyższą kwotę należy dobrze umotywować już na etapie formularza zgłoszeniowego, ponieważ w jej przypadku konkurencja będzie większa – takie wsparcie otrzyma maksymalnie 5 projektów. Te wybierze komisja po wyłonieniu zwycięzców głosowania w sklepach, oceniając ich potencjał oraz biorąc pod uwagę jak je umotywowano.

Informacje o projekcie oraz jego regulamin znajdują się na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl. Wszelkie pytania dotyczące programu Sąsiedzka Moc można zadawać mailowo: sasiedzkamoc@netto.pl.

Źródło: wyborcza.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn