1% lokalnie! Fundacja Jeden Drugiemu

W naszym cyklu „1% lokalnie” przedstawiamy kolejną organizację pożytku publicznego z sąsiedztwa – Fundację Jeden Drugiemu.

Fundacja „Jeden Drugiemu” powstała w 2010 roku. Priorytetem Fundacji stała się pomoc samotnym matkom i ojcom, emerytom i rencistom oraz rodzinom wielodzietnym znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim tym ludziom, którzy pozostali osamotnieni w trudnej walce z problemami przerastającymi możliwości samodzielnego ich rozwiązywania.

Misją Fundacji jest pomoc ludziom potrzebującym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. W większości chcą oni żyć godnie, chcą odmienić swój los, lecz nie potrafią wyjść z zaklętego kręgu biedy. Potrzebują naszej pomocy, choć nie zawsze potrafią o nią poprosić. Fundacja „Jeden Drugiemu” stara się dać potrzebującym wsparcie nie tylko materialne, lecz również emocjonalne w postaci troski, nadziei na odmianę losu, poprawy własnej samooceny a przede wszystkim pomocy w powrocie do aktywnego życia w społeczeństwie.

Dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej świadomość, że nie są sami, że mogą liczyć na pomoc innych jest niezmiernie ważna. I choć pomoc Fundacji nie rozwiąże wszystkich problemów Podopiecznych, to pozwoli na stopniowe ich eliminowanie bez lęku o możliwości zaspakajania elementarnych potrzeb życiowych.

Fundacja utrzymuje się m. in. dzięki przychodom z 1% podatku. Dlatego warto, aby te pieniądze zostały w krainie Jeziora Zegrzyńskiego i wspierały organizacje działające na rzecz jego zrównoważonego rozwoju oraz wspierania potrzebujących sąsiadów.

Źródło: jedendrugiemu.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn