
Salon Artystyczny ~ koncert gitarowy i wystawa
12 listopada, godz. 12.00
filia MOK Legionowo, ul. Targowa 65
Salon Artystyczny
Koncert: Trio gitarowe „3/6” – Impromptu na trzy gitary
Wystawa prac malarskich Tomasza Stępniaka
„3/6” to trzech muzyków młodego pokolenia grających na najbardziej popularnych sześciostrunowych instrumentach na świecie – na gitarach. Michał Lazar, Dariusz Lampkowski oraz Aleksander Pankowski vel Jankowski zdobyli uznanie w wielu prestiżowych konkursach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas występów, czy to w Polsce, Europie, czy też w USA, prezentują nie tylko precyzję typową dla muzyki klasycznej – gitarzyści łączą ją bowiem ze spontaniczną kreatywnością, aranżując znane i lubiane utwory we własny, świeży sposób. To właśnie improwizacje są sercem zespołu – muzycy ze swobodą nadają niepowtarzalny charakter każdemu wykonaniu. Muzyczne doświadczenie, elegancja i co nieco zaskoczeń – sprawdźcie sami, jak smakuje niepowtarzalny smak dźwięków zespołu 3/6.
Program koncertu:
Jan Sebastian Bach – Menuet nr 2 z Suity
wiolonczelowej nr 1, G-dur, BWV 1007
Jan Sebastian Bach – Gigue z Suity wiolonczelowej nr 3, C-dur, BWV 1009
Fernando Sor – Etiudy Op. 34 nr 11, 17 i 22
Michał Lazar – 1. Heavy steps 2. Simple lullaby 3. Catch me, if you can
Joaquin Turina – Rafaga Op. 53
Isaac Albeniz – Suite Espa?ola, Op. 47 – 5. Asturias (Leyenda)
Wystawa Tomasza Stępniaka
Zapraszamy na wystawę prac malarskich mieszkańca Legionowa, Tomasza Stępniaka. Jest on absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej, Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Pasjonuje się wędrówkami po górach. Pod egidą Stołecznego Oddziału Wojskowego PTTK organizuje wycieczki po polskich górach.
Malarstwem zajmuje się amatorsko od 2019 r., uczęszczając na zajęcia dla seniorów, prowadzone przez Barbarę Retmaniak w MOK Legionowo. Doznania z wędrówek górskich przenosi na prace malarskie, wykonywane w technice pasteli suchej. Rysowanie dostrzeżonych obiektów traktuje jako wyzwanie.
Jak twierdzi: „Beskid Niski to najdzikszy rejon polskich gór i tygiel historyczny, na zrozumienie którego życia nie starczy”. Prezentowane prace ukazują cmentarze powstałe w czasie I wojny światowej na terenie Beskidu Niskiego oraz sakralne zabytki tego regionu.